Fotogalerie na rajce.net
Cuckari.rajce.net - to je adresa všech nových fotogalerií Čučkařů. Už se tam můžete podívat na plážák a Mikuláše 07 a nově na Vratimovský turnaj 16.2.2008 a ještě nověji na turnaj v Datyni 29.3. 2008 a zatím nejnověji na výlet na Velký Rozsutec 8.5. 2008 a vůbec nejnověji fotky Z přechodu Jeseníků 2008 a dvakrát vůbec nejnověji Mikulášský večírek 2008 a novější než nověji Valentýnský turnaj ve Vratimově 2009. NOVĚJI NEŽ NOVÝ OLDŘICH TEDY NEJNOVĚJI PŘIDÁN JARNÍ TURNAJ V DATYNI 2009, Einiho fotky ještě doplním. Naposledy přidány fotky z Ruska
  Docházka
Sejdemse.net
  Z pod Martinova čepce

Něco málo nových limericků !

Mladá slečna ze Zvolena,
je moc krásně zaoblena,
když se houpe v rytmu diska,
až nad Tatrou se zablýska,
chlapy sráží na kolena.

Na hornickém učilišti,
poděkoval učeň klíšti,
Klíště řeklo za málo,
když se na něj přisálo.
Předvídajíc věci příští.

Na chemické škole
vytvořen byl Golem,
oxidační reakcí,
student si ho nechat smí,
náhodou šel kolem.

Ve zdravotním institutu,
žilo sedm liliputů,
chovali je na pokusy,
někdo to prý dělat musí,
expirační měli lhůtu.

A na závěr pár zlých slovíček z Pražské kavárny jejichž jsem přespolním členem :-)

V prognostickém ústavu,
spadl Miloš na hlavu,
trvalé má následky,
nepíšou to do Četky,
na šikmo má postavu.

Loňské téma Kapr letos před Vánoci vystřídalo téma Sob

Sobí divadlo


Copak sněžní sobi,
po večerech robi?
Okusují lišejníky,
jelenicí leští kliky.

Takhle tráví nudné chvilky.

Dofukují skrz ventilky,
svoje kola "Sobi".*

Jednou v dlouhé vánici
trklo jednu samici
a tak bystrá sobí roba,
přemluvila vůdce soba.

Co sobici napadlo?
Založí si divadlo!.
Postaví ho ze sušených bobků.
Napadlo tu chytrou robku.

A na jaro až sníh roztaje,
přistaví si foyer (foaje).

I když za polárním kruhem
tma je jako v hrobě,
na základním bobku skví se
"Věnuje sob sobě!"

* kolo značky Sobi 20
  Vyhledávání

Vyhledat text

Různé

DETEKTIVKA NA POKRAČOVÁNÍ díl druhý

Vydáno dne 21. 07. 2007 (531 přečtení)
V minulém díle jsme se seznámili s ambiciózním, ale poněkud podivínským magistrem Václavem Močkořem a s okolnostmi jeho jmenování vedoucím chemických laboratoří. Takže se lidičky pohodlně usaďte pokračujeme.

Major Hynek Bambas upřel rezignovaně svůj kalný pohled na budík. Půl jedenácté dopoledne, pro něj v poslední době, nebyl na vstávání z postele nijak pozdní čas. Pocítil prudký nával žízně a proto se zašel napít vody do koupelny. Opláchl si obličej. Unaveně si zívl a podrbal se ve svém čtrnáctidenním strništi "Ty vypadáš" pomyslel si.

Kdyby ho teď viděla jeho Jiřina. Bez ní by nikdy nebyl tam kde je. Vlastně tam kde byl. Tato zchátralá parodie na dřívějšího elitního kriminalistu, se svému předobrazu podobala jen hodně vzdáleně. Jeho žena jediná věděla, že pod skořápkou tvrdého policajta se skrývá zranitelná duše. Ona mu svou oddanou pomocí pomohla až k místu a pověsti okresního "Phila Marlowa." Měl i jiné ženy. Jeho hrubost a nespoutanost je vždy přitahovala. Jiřina však byla jeho poklidný přístav v rozbouřeném moři života. Možná o jeho nevěrách i něco tušila, ale nedávala na sobě nic znát. Když byl s ní, byla ona ta jediná na světě. Poslední dobou byla nemocná. Lékaři ji však dávali ještě pěkných pár let života. Brala množství rozličných léků a medikamentů. Pamatoval si jak jí je někdy vyzvedával v lékárně svým služebním vozem. Připadalo mu občas až nepatřičné, že by jedna osoba mohla potřebovat takové množství léčiv. Pak se to stalo! Jednou večer se jí zastavilo srdce. Doktoři vylučovali, že by se v tomto stádiu choroby mohlo něco takového stát, zvláště když se její srdce jevilo jako absolutně zdravé. Policie provedla pitvu, ale nic nenašla. Bambas neuvěřil verzi o přirozené smrti své ženy a začal pátrat na vlastní pěst. I přes enormní snahu a nasazení však ani po roce vyšetřování na nic nepřišel. Kromě toho se u něj začaly projevovat staré slabosti jeho povahy. Začal pít a přestal na něj být v pracovních záležitostech spoleh. Všechny problémy ukončil jeho vyhazov od policie.

Bambas na sebe oblékl zmuchlané džíny a tričko neidentifikovatelné barvy. Začal ho trápit stesk a černé svědomí. Musel se napít. Zabouchl dveře svého bytu. Protáhl se kolem uklízející sousedky a vydal se vrávoravým krokem směrem k blízkému non stopu. Místní asociální osazenstvo se mu už zdálky uctivě klanělo a raději klidilo z cesty. Důvodem jejich strachu byl nedávný průlet, jejich po neodbytné družbě toužícího kolegy, otevřeným oknem lokálu. Policejní trénink, ale i výbušnost a agresivita znásobená opilostí se ukázaly v plné kráse. Incident vyšetřovali jeho bývalí kolegové a celou věc, alespoň protentokrát zametli pod koberec.

Bambas usedl na své stálé místo místního štamgasta a chystal se pokračovat ve svém pravidelném vypíjení mozku. V tu chvíli mu však zazvonil jeho, už dlouhou dobu zahálející, mobil. Přijal znechuceně hovor. "Tady Jarda Kuneš, mám pro tebe informaci, která tě bude zajímat. Možná souvisí i se smrtí tvojí ženy. Máme podobné úmrtí a to se podrž mrtvá je pracovní kolegyně tvojí ženy!"

Autor: Martin
Layout by iio based on layout rsBloger by pa3k © 2005
Vytvořeno prostřednictvím phpRS - GNU/GPL redakčního systému. 

WebZdarma.cz