Fotogalerie na rajce.net
Cuckari.rajce.net - to je adresa všech nových fotogalerií Čučkařů. Už se tam můžete podívat na plážák a Mikuláše 07 a nově na Vratimovský turnaj 16.2.2008 a ještě nověji na turnaj v Datyni 29.3. 2008 a zatím nejnověji na výlet na Velký Rozsutec 8.5. 2008 a vůbec nejnověji fotky Z přechodu Jeseníků 2008 a dvakrát vůbec nejnověji Mikulášský večírek 2008 a novější než nověji Valentýnský turnaj ve Vratimově 2009. NOVĚJI NEŽ NOVÝ OLDŘICH TEDY NEJNOVĚJI PŘIDÁN JARNÍ TURNAJ V DATYNI 2009, Einiho fotky ještě doplním. Naposledy přidány fotky z Ruska
  Docházka
Sejdemse.net
  Z pod Martinova čepce

Něco málo nových limericků !

Mladá slečna ze Zvolena,
je moc krásně zaoblena,
když se houpe v rytmu diska,
až nad Tatrou se zablýska,
chlapy sráží na kolena.

Na hornickém učilišti,
poděkoval učeň klíšti,
Klíště řeklo za málo,
když se na něj přisálo.
Předvídajíc věci příští.

Na chemické škole
vytvořen byl Golem,
oxidační reakcí,
student si ho nechat smí,
náhodou šel kolem.

Ve zdravotním institutu,
žilo sedm liliputů,
chovali je na pokusy,
někdo to prý dělat musí,
expirační měli lhůtu.

A na závěr pár zlých slovíček z Pražské kavárny jejichž jsem přespolním členem :-)

V prognostickém ústavu,
spadl Miloš na hlavu,
trvalé má následky,
nepíšou to do Četky,
na šikmo má postavu.

Loňské téma Kapr letos před Vánoci vystřídalo téma Sob

Sobí divadlo


Copak sněžní sobi,
po večerech robi?
Okusují lišejníky,
jelenicí leští kliky.

Takhle tráví nudné chvilky.

Dofukují skrz ventilky,
svoje kola "Sobi".*

Jednou v dlouhé vánici
trklo jednu samici
a tak bystrá sobí roba,
přemluvila vůdce soba.

Co sobici napadlo?
Založí si divadlo!.
Postaví ho ze sušených bobků.
Napadlo tu chytrou robku.

A na jaro až sníh roztaje,
přistaví si foyer (foaje).

I když za polárním kruhem
tma je jako v hrobě,
na základním bobku skví se
"Věnuje sob sobě!"

* kolo značky Sobi 20
  Vyhledávání

Vyhledat text

Různé

TŘI FILMOVÉ TYPY

Vydáno dne 25. 08. 2007 (628 přečtení)
Chtěl bych vás v rámci svého občasného kulturního okénka upozornit na tři "filmíky", které mě poslední dobou zaujaly a určitě stojí za zhlédnutí. Nebojte se nejde o žádnou "intelektuálštinu", ale o veskrze zábavné tituly. Případným zájemcům je můžu sehnat i s českými titulky.

Prvním filmem který bych vám chtěl představit je Faunův labyrint španělského režiséra Guilerma Del Tora. Děj je zasazen do roku 1944 ve Španělsku. Občanská válka skončila a generál Franko porazil republikánskou armádu. V horách však zbytky partyzánů ještě stále bojují. Kapitánu Lopézovi, frankistickému potírači partyzánů, přijíždí návštěva. Dospívající Ofélie doprovází svou těhotnou matku. Ta má v nehostinném prostředí vojenské posádky jediný úkol, porodit kapitánova potomka. Pro Ofélii, citlivou dívku, je život ve vojenském prostředí velmi tvrdý. Trpí nedostatkem jídla a nerozumí si s krutým otčímem. Utíká proto do světa své vlastní fantazie. V tajemném lesním labyrintu potkává starého fauna, který ji prozradí, že je ztracenou princeznou. Pro přijetí do labyrintu musí splnit několik speciálních úkolů. Vizuálně atraktivní podívaná v kombinaci se zajímavým i když smutným příběhem dělají z Faunova labyrintu příjemný zážitek. Guilermo Del Toro znovu dokázal, že je schopen natočit kvalitní snímek a že doby Hellboye a Bladea 2 jsou už snad definitivně pryč.


Druhým pánem na holení je britská komedie Jednotka příliš rychlého nasazení. Nicholas Angel je vynikající policista. Ani to však nevyjadřuje jeho schopnosti přesně. Nicholas je prostě nejlepší. A díky tomu je "trnem v oku" svých nadřízených, kterým kazí jejich statistiky. Je proto odeslán do malého zapadákova na anglickém venkově. Elitní polda zvyklý na zatýkání nebezpečných zločinců, zde plní vskutku nezvyklé úkoly, jako např. honba za uprchlou labutí nebo sousedské spory o nesprávně posekaný živý plot. Pod povrchem poklidného městečka, však tiká časovaná bomba. Závěrečná část filmu se tak promění v nefalšovanou akční jízdu, za kterou by se nemuseli stydět ani mistři žánru jako Michael Bay apod. Chcete li si tedy zajít na jedno na stojáka do typického ostrovního pubu nebo si užít plnými hrstmi servírovaného britského humoru, je tento film určený pro vás.


A to, podle mého názoru, nejlepší nakonec. Snímek Billy Elliot není na rozdíl od dvou předchozích titulů úplnou novinkou. Přesto jsem rád, že jsem tento opravdu pěkný film, britského režiséra Stephena Daldryho, shlédl. Jedenáctiletý Billy vyrůstá v nehostinném prostředí dělnického ghetta. Matka mu zemřela a jeho otec se starším bratrem se momentálně účastní hornické stávky. Na přání otce dochází Billy na tréninky boxu, když si však ve vedlejším sále všimne cvičení baletu, je okouzlen na celý život. Tajně se domluví s paní Wilkinsonovou a začne docházet mezi její děvčata. Tvrdý machistický otec po počátečním nesouhlasu, začne nakonec Billyho v jeho snažení podporovat. Ten se dostává na prestižní baletní akademii. Film o nutnosti jít si za svým snem a o tom, že každý baletník nemusí být nutně gay, vás i bez přílišného hraní na city určitě dostane.


Autor: Martin
Layout by iio based on layout rsBloger by pa3k © 2005
Vytvořeno prostřednictvím phpRS - GNU/GPL redakčního systému. 

WebZdarma.cz