Fotogalerie na rajce.net
Cuckari.rajce.net - to je adresa všech nových fotogalerií Čučkařů. Už se tam můžete podívat na plážák a Mikuláše 07 a nově na Vratimovský turnaj 16.2.2008 a ještě nověji na turnaj v Datyni 29.3. 2008 a zatím nejnověji na výlet na Velký Rozsutec 8.5. 2008 a vůbec nejnověji fotky Z přechodu Jeseníků 2008 a dvakrát vůbec nejnověji Mikulášský večírek 2008 a novější než nověji Valentýnský turnaj ve Vratimově 2009. NOVĚJI NEŽ NOVÝ OLDŘICH TEDY NEJNOVĚJI PŘIDÁN JARNÍ TURNAJ V DATYNI 2009, Einiho fotky ještě doplním. Naposledy přidány fotky z Ruska
  Docházka
Sejdemse.net
  Z pod Martinova čepce

Něco málo nových limericků !

Mladá slečna ze Zvolena,
je moc krásně zaoblena,
když se houpe v rytmu diska,
až nad Tatrou se zablýska,
chlapy sráží na kolena.

Na hornickém učilišti,
poděkoval učeň klíšti,
Klíště řeklo za málo,
když se na něj přisálo.
Předvídajíc věci příští.

Na chemické škole
vytvořen byl Golem,
oxidační reakcí,
student si ho nechat smí,
náhodou šel kolem.

Ve zdravotním institutu,
žilo sedm liliputů,
chovali je na pokusy,
někdo to prý dělat musí,
expirační měli lhůtu.

A na závěr pár zlých slovíček z Pražské kavárny jejichž jsem přespolním členem :-)

V prognostickém ústavu,
spadl Miloš na hlavu,
trvalé má následky,
nepíšou to do Četky,
na šikmo má postavu.

Loňské téma Kapr letos před Vánoci vystřídalo téma Sob

Sobí divadlo


Copak sněžní sobi,
po večerech robi?
Okusují lišejníky,
jelenicí leští kliky.

Takhle tráví nudné chvilky.

Dofukují skrz ventilky,
svoje kola "Sobi".*

Jednou v dlouhé vánici
trklo jednu samici
a tak bystrá sobí roba,
přemluvila vůdce soba.

Co sobici napadlo?
Založí si divadlo!.
Postaví ho ze sušených bobků.
Napadlo tu chytrou robku.

A na jaro až sníh roztaje,
přistaví si foyer (foaje).

I když za polárním kruhem
tma je jako v hrobě,
na základním bobku skví se
"Věnuje sob sobě!"

* kolo značky Sobi 20
  Vyhledávání

Vyhledat text

Různé

TIP NA VÝLET

Vydáno dne 07. 10. 2007 (862 přečtení)
Vzhůru do polského pohraničí

Už vás nebaví lézt po stopadesáté osmé na Lysou horu! Máte už dost Chorvatska nebo Egypta! Nevadí, jukněte se kousek za česká humna. Pokusím se být vašim průvodcem.

Někde nad komíny Mittal steelu si stopuji letícího a značně páchnoucího "smoga." V jeho sedle pak směřuji na sever do krajiny hrdých lidí, rozlehlých rovin a Bolka s Lolkem. Ale vážně! Mým dopravním prostředkem nebyl polský drak, nýbrž obyčejný bicykl.

"Granicu paňstva" překonávám na hraničním přechodu Bukovec, který leží jen pár kilometru od Jablunkova. Polská část Beskyd se od svého českého sourozence trochu liší. Na horských políčkách se mnoho místních lidí stále věnuje soukromému zemědělství. Horské vrcholy jsou však i tady stejně pěkné jako na české straně. Zvláště když se o některé hory oba státy podělily jako například o Čantorii. Stezky pro cyklisty jsou dobře značené a terénní profil je středně těžký. I když malebná krajina láká k fotografování, nedoporučuji do kompozice svých snímků přibírat místní obyvatelstvo. Kolega zkusil vyfotit shrbenou stařenku pracující na malém políčku a následná smršť nepublikovatelných polských nadávek by snad nepotěšila ani obzvláště zvrhlého profesora slavistiky. Babička asi věřila, že by ji mohl fotoaparát ukrást duši. Z následného rozrušení nás uklidnilo až občerstvení v horské chatě Steczovka. Podávala se místní specialita bigosz. Toto jídlo je řádně uleželou a dobře okořeněnou kombinací zelí, několika druhů mas a klobásy. Dobře udělaný bigosz je opravdu velká delikatesa. Další zastávkou byl pěkný zámeček, který se stal oblíbeným letním sídlem bývalého prezidenta Kwasnievského. Spodní část zámku je v současnosti využívána jako luxusní hotel. V rozporu se starosvětským rázem krajiny a místních horalů je malebné lázeňské městečko Wisla. Kousek nad ním pramení stejnojmenná řeka na které leží velká přehrada. Je to velmi živé místo, trošku v kontrastu k některým podobně velkým městečkům na české straně. Množství restaurací kavárniček a stánků s místními specialitami láká k návštěvě. Narodil se tady jeden z nejmilovanějších Poláků skokan na lyžích Adam Malysz, který zde stále bydlí. Připomínají ho i okolní skokanské můstky. Za Wislou se krajina rozpíná do nekonečné roviny. Cyklostezka křižuje a množstvím lávek přemosťuje řeku stejného jména. Míjíme město Ustroň s místní vyhlášenou minerálkou a míříme k Polskému Těšínu. Tady moje putování Polskem pro tentokrát končí. Příště vás seznámím s česko polským pomezím v okolí Jeseníků.

Popisek cesty - BUKOVEC - WISŁA Bukovec - Jasnowice - Istebna - Zaolzie - Nowa Osada - Wisła Z Bukovce následuje stoupání k hraničnímu přechodu Bukovec (CZ) /Jasnowice (PL) a vjíždíme na území Polska. Pojedeme asfaltovou cestou, za chvíli se k nám zleva připojí trasa č. 125 Z, která po 500 m souběžné jízdy odbočí doprava. Cykloznačení nás dovede do obce Istebna k odpočívce "Rogowiec", kde je počátek trasy č. 125 Z. Šlapeme dále do oblasti Wojtasze, chvilku stoupáme a následuje prudký sjezd do údolí Olzy. Za chvíli budeme mít po pravé straně odpočívku "Zaolzie" a zprava napojení trasy č. 125 Z. Pak směřujeme k chatě Stecówka, kde končí asfalt a začíná lesní cesta, po které přijedeme k odpočívce "Szarcula". Odtud, už opět po asfaltu, pokračujeme do města Wisła, kde si můžeme udělat přestávku na odpočívce "Jonidło".

Autor: Martin
Layout by iio based on layout rsBloger by pa3k © 2005
Vytvořeno prostřednictvím phpRS - GNU/GPL redakčního systému. 

WebZdarma.cz