Fotogalerie na rajce.net
Cuckari.rajce.net - to je adresa všech nových fotogalerií Čučkařů. Už se tam můžete podívat na plážák a Mikuláše 07 a nově na Vratimovský turnaj 16.2.2008 a ještě nověji na turnaj v Datyni 29.3. 2008 a zatím nejnověji na výlet na Velký Rozsutec 8.5. 2008 a vůbec nejnověji fotky Z přechodu Jeseníků 2008 a dvakrát vůbec nejnověji Mikulášský večírek 2008 a novější než nověji Valentýnský turnaj ve Vratimově 2009. NOVĚJI NEŽ NOVÝ OLDŘICH TEDY NEJNOVĚJI PŘIDÁN JARNÍ TURNAJ V DATYNI 2009, Einiho fotky ještě doplním. Naposledy přidány fotky z Ruska
  Docházka
Sejdemse.net
  Z pod Martinova čepce

Něco málo nových limericků !

Mladá slečna ze Zvolena,
je moc krásně zaoblena,
když se houpe v rytmu diska,
až nad Tatrou se zablýska,
chlapy sráží na kolena.

Na hornickém učilišti,
poděkoval učeň klíšti,
Klíště řeklo za málo,
když se na něj přisálo.
Předvídajíc věci příští.

Na chemické škole
vytvořen byl Golem,
oxidační reakcí,
student si ho nechat smí,
náhodou šel kolem.

Ve zdravotním institutu,
žilo sedm liliputů,
chovali je na pokusy,
někdo to prý dělat musí,
expirační měli lhůtu.

A na závěr pár zlých slovíček z Pražské kavárny jejichž jsem přespolním členem :-)

V prognostickém ústavu,
spadl Miloš na hlavu,
trvalé má následky,
nepíšou to do Četky,
na šikmo má postavu.

Loňské téma Kapr letos před Vánoci vystřídalo téma Sob

Sobí divadlo


Copak sněžní sobi,
po večerech robi?
Okusují lišejníky,
jelenicí leští kliky.

Takhle tráví nudné chvilky.

Dofukují skrz ventilky,
svoje kola "Sobi".*

Jednou v dlouhé vánici
trklo jednu samici
a tak bystrá sobí roba,
přemluvila vůdce soba.

Co sobici napadlo?
Založí si divadlo!.
Postaví ho ze sušených bobků.
Napadlo tu chytrou robku.

A na jaro až sníh roztaje,
přistaví si foyer (foaje).

I když za polárním kruhem
tma je jako v hrobě,
na základním bobku skví se
"Věnuje sob sobě!"

* kolo značky Sobi 20
  Vyhledávání

Vyhledat text

Různé

ELLING A KJELL BJARNE aneb CHVÁLA BLÁZNOVSTVÍ

Vydáno dne 22. 03. 2008 (869 přečtení)
Buďte rádi že jste normální. I když...

Po dlouhé době jsem se vypravil za divadelní kulturou a byla to sázka na jistotu. Divadlo Kalich je známé hlavně různými "skopičinami už prý bývalého templáře Laniela Dandy" či muzikály rozdílné kvality, tentokrát přijelo s hrou norského autora Ingvara Ambjornsena "Elling a Kjell Bjarne aneb Chvála bláznovství. Tato hra sklidila velký úspěch i ve své filmové podobě na MFF v Karlových Varech.

Příběh pojednává o soužití dvou psychicky postižených mužů. Ti dostanou od magistrátu města Oslo sociálně chráněný byt. Jejich kurátorovi Frankovi jde o jejich začlenění se do normálního života. Už od začátku je mu jasné, že to bude nadlidský úkol. Elling a Kjell Bjarne v upřímné snaze přiblížit se představě "normálního všedního dne" totiž páchají jednu šílenost za druhou. Výsledkem všeho je směsice opravdu výborných gagů, ale i míst k zamyšlení nad nelehkým osudem takto postižených lidí.

V hlavních rolích excelují bratři Dlouzí. Michalova role hřmotného prosťáčka Kjella Bjarneho skrývá možná větší humorný potenciál a herec si s ní poradil na výbornou. Přesto si však troufám říct, že jeho bratr Vladimír ho v roli Ellinga ještě malinko herecky převyšuje. Vladimír Dlouhý nám pravda od role Petra Majera v Arabele trochu zestárl, ale zároveň vyzrál v jednoho z nejlepších herců současnosti. Celý svůj herecký part sehraje podivně zkroucený, jakoby v obraně proti okolnímu světu. Oproti alespoň na první pohled nekomplikovanému Kjellovi je jeho Elling postavou mnohovrstevnatější, sužovanou nemilosrdně bolestmi své nemoci a obavami o ztrátu svého kamaráda. Ve vedlejších rolích komorně pojatého představení se objevil Robert Jaškov (v televizních inscenacích představitel všemožných úchylů) jako sociální kurátor Frank a L Stejskalová v roli těhotné sousedky a přítelkyně Kjella Bjarneho.

Ještě teď mi v uších zní potlesk ve stoje do posledního místa zaplněného divadelního sálu DKMOAS. Můžeme jenom doufat, že toto pozoruhodné představení zařadí někdy dramaturgové ČT 2 do sobotních divadelních večerů. Potom vám radím mějte připravenou volnou videokazetu nebo DVD.


PS: Já jsem si z divadelní hry kromě pěkného zážitku odnesl i recept jak dostat své básně do novin. Podle Ellinga stačí jedna piksla se zelím nebo jinou potravinou, kde se daná báseň umístí a vrátí se zpět do hypermarketu a úspěch je zaručen.:)


Autor: Martin
Layout by iio based on layout rsBloger by pa3k © 2005
Vytvořeno prostřednictvím phpRS - GNU/GPL redakčního systému. 

WebZdarma.cz