Fotogalerie na rajce.net
Cuckari.rajce.net - to je adresa všech nových fotogalerií Čučkařů. Už se tam můžete podívat na plážák a Mikuláše 07 a nově na Vratimovský turnaj 16.2.2008 a ještě nověji na turnaj v Datyni 29.3. 2008 a zatím nejnověji na výlet na Velký Rozsutec 8.5. 2008 a vůbec nejnověji fotky Z přechodu Jeseníků 2008 a dvakrát vůbec nejnověji Mikulášský večírek 2008 a novější než nověji Valentýnský turnaj ve Vratimově 2009. NOVĚJI NEŽ NOVÝ OLDŘICH TEDY NEJNOVĚJI PŘIDÁN JARNÍ TURNAJ V DATYNI 2009, Einiho fotky ještě doplním. Naposledy přidány fotky z Ruska
  Docházka
Sejdemse.net
  Z pod Martinova čepce

Něco málo nových limericků !

Mladá slečna ze Zvolena,
je moc krásně zaoblena,
když se houpe v rytmu diska,
až nad Tatrou se zablýska,
chlapy sráží na kolena.

Na hornickém učilišti,
poděkoval učeň klíšti,
Klíště řeklo za málo,
když se na něj přisálo.
Předvídajíc věci příští.

Na chemické škole
vytvořen byl Golem,
oxidační reakcí,
student si ho nechat smí,
náhodou šel kolem.

Ve zdravotním institutu,
žilo sedm liliputů,
chovali je na pokusy,
někdo to prý dělat musí,
expirační měli lhůtu.

A na závěr pár zlých slovíček z Pražské kavárny jejichž jsem přespolním členem :-)

V prognostickém ústavu,
spadl Miloš na hlavu,
trvalé má následky,
nepíšou to do Četky,
na šikmo má postavu.

Loňské téma Kapr letos před Vánoci vystřídalo téma Sob

Sobí divadlo


Copak sněžní sobi,
po večerech robi?
Okusují lišejníky,
jelenicí leští kliky.

Takhle tráví nudné chvilky.

Dofukují skrz ventilky,
svoje kola "Sobi".*

Jednou v dlouhé vánici
trklo jednu samici
a tak bystrá sobí roba,
přemluvila vůdce soba.

Co sobici napadlo?
Založí si divadlo!.
Postaví ho ze sušených bobků.
Napadlo tu chytrou robku.

A na jaro až sníh roztaje,
přistaví si foyer (foaje).

I když za polárním kruhem
tma je jako v hrobě,
na základním bobku skví se
"Věnuje sob sobě!"

* kolo značky Sobi 20
  Vyhledávání

Vyhledat text

Různé

MUŽI JSOU KŘEHCÍ

Vydáno dne 06. 04. 2008 (749 přečtení)
Já musím napsat opravdu o všem. Jó grafoman je grafoman. Asi si fakt budu muset zřídit ten svůj blog.

Report ze středečního koncertu (2.4.2008) písničkáře Jana Buriana

Po příchodu do klubu Hudební Bazar jsem si uvědomil, že tentokrát vstupuji na půdu slušné a intelektuální zábavy. Uhlazený dveřník nás hned upozornil, že občerstvení je jen u baru, kde by taky jinde mělo být:), a že celý koncert je nekuřácký. Trochu kontrast k rockovým podnikům typu Templ, kde taky párkrát do roka zavítám. Hned na začátku článku musím říct, že jsem od dané akce nic moc nečekal. Pána Buriana moc neznal a to málo co jsem zaslechl, mě nijak zvlášť neoslovilo. O to více jsem byl příjemně překvapen.

Ale pěkně po pořádku. Jako první vystoupil host večera Lenka Dusilová. Jan Burian vtipně poznamenal, že jako první bude hrát hlavní hvězda a až pak předkapela. K vystoupení L. Dusilové bych řekl jen tolik. Jestliže chcete vidět zpěvačku, která umí nejen výborně zpívat, ale zároveň má i kvalitní repertoár a v neposlední řadě se umí sama velice slušně doprovázet na kytaru, ať si zajde na Lenčin koncert. Mnoho lepších zpěvaček v současné době v České republice není, namátkou mě teď napadají jen Iva Bittová či Raduza. Kde se hrabou nějaké Bílé nebo Langerové. Ke konci svého setu si k sobě Lenka pozvala na pódiu i frontmanku ostravské skupiny Banana Vladivojnu La Chiu. Tato na pohled křehká dívka se na pódiu proměnila v šílenou dračici. Příliš nezpívala o to více chrochtala a hekala.

Pak už si pódium pronajal Jan Burian, doprovázený svým synem Jiřím vulgo Gregory Finem ( tak si říká ve své kapele Southpaw) a dalšími o generaci mladšími hudebníky. Celé své vystoupení věnoval své aktuální desce "Muži jsou křehcí" na kterém se věnuje všemožným slabostem a nectnostem mužského pohlaví a činí tak neobyčejně trefně a vtipně. V písních své muže nijak nešetří, je bolestně pravdivý, ale také je nijak nepoučuje. Myslím, že každý průměrný muž se musí v některé z jeho skladeb poznat. Burian zpívá o mužích: kteří se nemůžou rozhodnout mezi manželkou a milenkou a nakonec ubližují oběma "Karel je na cestě" (Karel je na cestě, Od manželky k milence, A zpátky, Nese si kufry plné výčitek, Termosku s nejslanějšími slzami) o mužích osamělých "O Filipovi který má mnoho volných minut" (Filip je taková stojatá voda, Destilovaný životní příběh, Musí se s něčím smísit, Jinak nezavoní, Nezahřeje, Nezažije) o mužích kteří utíkají před problémy "O Járovi který se hned vypaří" (Kdykoli vcházejí do bytu dějiny, Sousedka příbuzní z venkova, Anebo nějací pojištováci, Jára se ztrácí, Nejdřív se zatváří neutrálně, Tak jak to umějí jen Švýcaři, A pak se vypaří). To jen tak namátkou. Dále jsou rozebráni muži přespříliš citliví i ti co své city neumí dávat najevo, milovníci adrenalinu kteří se příliš nehodí do běžného života i stárnoucí a trochu směšní "Rebelové z malého města" nebo ti chlapi co se nechají vláčet svými partnerkami atp. Mým osobním vrcholem koncertu byl song "Kluci z naší třídy". Před jeho přednesením se snažil autor najít pro hrdiny svých písní omluvu. Vzkázal ženám "Nestěžujte si vždyť jste nás vychovaly." (Všichni kluci z naší třídy, Si vzali svoje matky,Jen Robert ne, ten si vzal tchýni, To teprv byly zmatky:)) Po hudební stránce byla první část vystoupení komornější a pro Buriana více typická. Oproti tomu druhá půle byla rockovější, výrazně v režii mladých spoluhráčů. Co říct závěrem. Více takových chytrých a inteligentních vystoupení! Bravo Pane Buriane!

Na úplný závěr bych chtěl vzpomenout Pavlovu veselou příhodu. Abyste dokonale pochopili pointu celé story, musím vám popsat zajímavý způsob distribuce Burianových cédeček. Tento člověk asi ještě věří v lidskou slušnost a poctivost. Proto posílá své desky nebo knížky, dříve než za ně dostane zaplaceno, přičemž mu stačí, když mu člověk doručí peníze třeba v obyčejném dopise nebo při příležitosti návštěvy jeho vystoupení. Pavel si vzpomněl, že mu za nějaké jeho dílko ještě nezaplatil. Měl u sebe tedy připraveno 420 Kč, které chtěl mistrovi předat. Po skončení koncertu se jako na všech podobných akcích, prodávaly desky a knihy básniček. Pavel když se prodral k Burianovi davem jeho fanynek prý povídá: "Ale já jsem za vámi přišel v jiné věci" Na to Jan Burian "Přišel jste mě zatknout":) Pak mu dal peníze a písničkář mu ještě odpustil dvacet korun. Dobří lidé ještě žijí. A na konec prosím Pavla o zveřejnění lichotivé fámy ze záchodu na Čučkařském diskuzním fóru. To musím opravdu na všechno myslet já :(Autor: Martin
Layout by iio based on layout rsBloger by pa3k © 2005
Vytvořeno prostřednictvím phpRS - GNU/GPL redakčního systému. 

WebZdarma.cz