Fotogalerie na rajce.net
Cuckari.rajce.net - to je adresa všech nových fotogalerií Čučkařů. Už se tam můžete podívat na plážák a Mikuláše 07 a nově na Vratimovský turnaj 16.2.2008 a ještě nověji na turnaj v Datyni 29.3. 2008 a zatím nejnověji na výlet na Velký Rozsutec 8.5. 2008 a vůbec nejnověji fotky Z přechodu Jeseníků 2008 a dvakrát vůbec nejnověji Mikulášský večírek 2008 a novější než nověji Valentýnský turnaj ve Vratimově 2009. NOVĚJI NEŽ NOVÝ OLDŘICH TEDY NEJNOVĚJI PŘIDÁN JARNÍ TURNAJ V DATYNI 2009, Einiho fotky ještě doplním. Naposledy přidány fotky z Ruska
  Docházka
Sejdemse.net
  Z pod Martinova čepce

Něco málo nových limericků !

Mladá slečna ze Zvolena,
je moc krásně zaoblena,
když se houpe v rytmu diska,
až nad Tatrou se zablýska,
chlapy sráží na kolena.

Na hornickém učilišti,
poděkoval učeň klíšti,
Klíště řeklo za málo,
když se na něj přisálo.
Předvídajíc věci příští.

Na chemické škole
vytvořen byl Golem,
oxidační reakcí,
student si ho nechat smí,
náhodou šel kolem.

Ve zdravotním institutu,
žilo sedm liliputů,
chovali je na pokusy,
někdo to prý dělat musí,
expirační měli lhůtu.

A na závěr pár zlých slovíček z Pražské kavárny jejichž jsem přespolním členem :-)

V prognostickém ústavu,
spadl Miloš na hlavu,
trvalé má následky,
nepíšou to do Četky,
na šikmo má postavu.

Loňské téma Kapr letos před Vánoci vystřídalo téma Sob

Sobí divadlo


Copak sněžní sobi,
po večerech robi?
Okusují lišejníky,
jelenicí leští kliky.

Takhle tráví nudné chvilky.

Dofukují skrz ventilky,
svoje kola "Sobi".*

Jednou v dlouhé vánici
trklo jednu samici
a tak bystrá sobí roba,
přemluvila vůdce soba.

Co sobici napadlo?
Založí si divadlo!.
Postaví ho ze sušených bobků.
Napadlo tu chytrou robku.

A na jaro až sníh roztaje,
přistaví si foyer (foaje).

I když za polárním kruhem
tma je jako v hrobě,
na základním bobku skví se
"Věnuje sob sobě!"

* kolo značky Sobi 20
  Vyhledávání

Vyhledat text

Různé

ŽIVOT A DÍLO M.J. ČUČKARINA, ZAKLADATELE ČUČKAŘSTVÍ (DÍL ŠESTÝ)

Vydáno dne 01. 05. 2008 (653 přečtení)
Globální význam Čučkařského učení a jeho odkaz současnosti.

Když nemůžete ráno vstanout z postele, nechce se vám pracovat, netrapte se tím. Jste jen věrnými dcerami a syny dobrého mistra M.J.Č.

Mistr Čučkarin se ztratil, jak už je u velkých géniu zvykem, náhle a neznámo kam. O způsobu a místě jeho úmrtí není nic známo. Podle některých lidí nikdy nezemřel, ale stále žije v utajení. I když Michail Jefimovič zmizel, jeho učení nikdy nezemřelo.

Ještě za mistrova života se k jeho světonázoru, začalo přiklánět obrovské množství lidí bez rozdílu národností a vyznání. Historici z celého světa si léta lámali své učené hlavy, proč budovatelské nadšení padesátých let v éře stalinismu, nahradila jak v Sovětském svazu tak v jeho satelitech, Brežněvova éra u nás zvaná jako normalizace. Z politologického hlediska je věc pochopitelně jasná.Situace se začala Sovětům vymykat z rukou. Měli strach, aby se některé státy nevyvázaly ze sféry jejich vlivu a tak dobu relativní svobody šedesátých let zkrátka nahradilo, nové utáhnutí šroubu totalitními režimy. Co se však stalo v hlavách lidí? Proč se z budovatelů a úderníků, kteří mysleli jen na svou práci a žili vesele a družně pospolu, stali přes noc ulejváci nebo v tom lepším případě do sebe uzavření chataři či chalupáři. Odpověď na tuto otázku je překvapivě jednoduchá: Může za to M.J. Čučkarin respektive jeho učení.

V šedesátých letech se na sklonku svého "života" Čučkarin vrhl na boj proti zločinu. Stal se z něj veřejný detektiv zkrátka takové veřejné očko. Čučkarinův pobyt v moskevském podsvětí, však postupně neznamenal odpor, nýbrž jeho částečné duchovní splynutí s tímto prostředím. Nelekejte se milí čtenáři! Z laskavého a dobrého mistra se opravdu nestal vrah či násilník. Jen se ztotožnil a spřátelil se skupinami drobných zlodějíčků, podvodníků, odpíračů vojenské služby a práce nebo prostitutkami. Čučkarin si uvědomil, že i v tomto ubohém světě můžou být jeho bohaté organizátorské zkušenosti socialistické společnosti ku prospěchu. To byla předzvěst vzniku první tajné "Čučkařské lóže". Miša Jefimovič se inspiroval "lóžemi Zednářskými", ale ty na rozdíl od jejich Čučkařských sester sdružovaly lidi nejvlivnější a nejschopnější. Oproti tomu Čučkarinovy tajné spolky byly obsazeny lidmi nejlínějšími či nejneschopnějšími. Po založení první Moskevské lóže, začaly další podobné organizace, růst jako houby po dešti.

Jen pro zajímavost česká Čučkařská lóže sdružovala lidi jako Milouš Jakeš, Vasil Bilak nebo doktor Cvach abych vzpomněl jen ty nejznámější. Ze zápisu z dvacáté páté schůze vyplývá zajímavé zjíštění. Cituji ze zápisu: "Dnes jsme mezi sebou přivítali hřmotného bradavičnatého muže z RAJE." Známý teolog Tomáš Halík vidí v tomto sdělení jasný důkaz propojení Čučkarinismu se světem náboženství a duchovna. Podle jeho teze se členové sdružení uvedli do jakési skupinové halucinace a zhmotnili si praotce všeho lidstva Adama. My kteří nejsme v těchto otázkách podobně kovaní jako kněz Halík, však víme svoje.

Čučkařství se začalo šířit světem. Svou živnou půdu našlo i ve vyloženě exotických oblastech. Některé africké země po osvobození od kolonialismu převzaly Čučkarinismus jako svou hlavní politickou ideologii. Bylo by však nespravedlivé zatahovat pacifistickou a mírumilovnou ideologii do krvavých konfliktů, kterými většina těchto zemí prošla. Tady se "Black TShuckarians inspirovali určitě někde jinde.

Vratmě se, ale do současnosti. V tajné zprávě BIS věnované tajným a extremistickým spolkům je zmínka i o tajné Čučkařské lóži. Podle slov experta na bezpečnost všeho druhu (od té mezinárodní až po bezpečný sex) Šándora Šándora vedou stopy až do nejvyšších politických kruhů.

To je pro tentokrát vše. I když jsem dnes velkého M.J. Čučkarina pohřbil, slibuji, že budu dál hledat ve vědeckých knihovnách a archívech a až něco zajímavého z jeho díla a života objevím, určitě si to nenechám pro sebe.


















Prezident Zimbabwe Robert Mugabe typický představitel "Black TShuckarians". "Jen to násilí Roberte, jen to násilí to by se Michailu Jefimoviči nelíbilo !"

Autor: Martin
Layout by iio based on layout rsBloger by pa3k © 2005
Vytvořeno prostřednictvím phpRS - GNU/GPL redakčního systému. 

WebZdarma.cz