Fotogalerie na rajce.net
Cuckari.rajce.net - to je adresa všech nových fotogalerií Čučkařů. Už se tam můžete podívat na plážák a Mikuláše 07 a nově na Vratimovský turnaj 16.2.2008 a ještě nověji na turnaj v Datyni 29.3. 2008 a zatím nejnověji na výlet na Velký Rozsutec 8.5. 2008 a vůbec nejnověji fotky Z přechodu Jeseníků 2008 a dvakrát vůbec nejnověji Mikulášský večírek 2008 a novější než nověji Valentýnský turnaj ve Vratimově 2009. NOVĚJI NEŽ NOVÝ OLDŘICH TEDY NEJNOVĚJI PŘIDÁN JARNÍ TURNAJ V DATYNI 2009, Einiho fotky ještě doplním. Naposledy přidány fotky z Ruska
  Docházka
Sejdemse.net
  Z pod Martinova čepce

Něco málo nových limericků !

Mladá slečna ze Zvolena,
je moc krásně zaoblena,
když se houpe v rytmu diska,
až nad Tatrou se zablýska,
chlapy sráží na kolena.

Na hornickém učilišti,
poděkoval učeň klíšti,
Klíště řeklo za málo,
když se na něj přisálo.
Předvídajíc věci příští.

Na chemické škole
vytvořen byl Golem,
oxidační reakcí,
student si ho nechat smí,
náhodou šel kolem.

Ve zdravotním institutu,
žilo sedm liliputů,
chovali je na pokusy,
někdo to prý dělat musí,
expirační měli lhůtu.

A na závěr pár zlých slovíček z Pražské kavárny jejichž jsem přespolním členem :-)

V prognostickém ústavu,
spadl Miloš na hlavu,
trvalé má následky,
nepíšou to do Četky,
na šikmo má postavu.

Loňské téma Kapr letos před Vánoci vystřídalo téma Sob

Sobí divadlo


Copak sněžní sobi,
po večerech robi?
Okusují lišejníky,
jelenicí leští kliky.

Takhle tráví nudné chvilky.

Dofukují skrz ventilky,
svoje kola "Sobi".*

Jednou v dlouhé vánici
trklo jednu samici
a tak bystrá sobí roba,
přemluvila vůdce soba.

Co sobici napadlo?
Založí si divadlo!.
Postaví ho ze sušených bobků.
Napadlo tu chytrou robku.

A na jaro až sníh roztaje,
přistaví si foyer (foaje).

I když za polárním kruhem
tma je jako v hrobě,
na základním bobku skví se
"Věnuje sob sobě!"

* kolo značky Sobi 20
  Vyhledávání

Vyhledat text

Různé

ŽIVOT A DÍLO M.J. ČUČKARINA, ZAKLADATELE ČUČKAŘSTVÍ (DÍL OSMÝ)

Vydáno dne 13. 03. 2010 (728 přečtení)
Vaše oblíbená celebrita M.J.Čučkarin se k vám vrací po delší době. Tentokrát v roli "podnikatele"

Už dříve jsem upozorňoval na mistrovy úzké vazby k Československu, našel jsem i další paralelu spřízněnosti M.J. Čučkarina s naší vlastí. Abych to vysvětlil - Michail Jefimovič se v určitém období svého života pasoval do role takového mistra Jana Husa komunistického hnutí. Kritizoval vysoké komunistické funkcionáře, že kážou vodu a pijí přitom víno. Při státních návštěvách se ubytovávají v těch nejluxusnějších hotelích a tím se povyšují nad obyčejné pracující dělníky a rolníky. V jeho geniálním mozku už v té chvíli vyklíčila myšlenka, jak zabránit další takové nespravedlnosti.

M.J. Čučkarin se stal zakladatelem sítě kolhotelů Cukarin. Protože nebyla tato rekreační střediska určena pouze pro sovětské soudruhy, ale i pro jejich zahraniční kolegy, bylo logo hotelu vyvedeno v mezinárodně více používané latince. To jen na okraj pro určité hnidopichy, zpochybňující s oblibou má bádání. Kolhotely Cukarin byly založeny přísně na principech vědeckého komunismu. Vznikaly jako houby po dešti v turisticky atraktivních destinacích Sovětského svazu jako byl Krym apod. Jak tedy takové rekreační zařízení fungovalo? Soudruzi vybraní k rekreaci, si museli před odjezdem na dovolenou, sehnat spolusoudružky či soudruhy na vaření, praní, roznos jídla dále pro funkce řidiče autobusů, údržbáře, kulturní referenty, průvodce atd. V neposlední řadě se doporučovalo zaplnit i funkci tzv. soudruhů prudivých, jako připomínku toho že, kapitalista se svým maloměšťáctvím nikdy nespí, tedy ani na zasloužené dovolené pracujících. Všechny funkce byly pochopitelně zastávány bez jakéhokoliv nároku na mzdu. Při hospodaření v kolhotelech byly tolerovány jen dobrovolné příspěvky uschované ve speciálních kasičkách.

Bohužel ideová vyspělost dělníků, mnohdy ještě nebyla na takové úrovni, aby dostatečně docenila velikost myšlenky kolektivní rekreace podle Čučkarina. Zklamali i dělníci z "výkladní skříně" sovětského průmyslu Donbasu. Cituji slova předsedy závodního sovětu soudruha Bobrenka." Partě úderníku pod vedením soudruha Kolcova (hrdiny socialistické práce) se nepodařilo sehnat pro svou rekreaci ani soudružky pradleny ani kuchařky. Soudružky slévačky a jeřábnice daly před starostí o své mužské protějšky raději přednost brigádě socialistické práce při budování místní školky. Z dovolené se mi tudíž soudruzi vrátili hladoví a špinaví, kromě toho jsou již delší dobu divně rozjívení a plní plán jen na 30%." Michail Jefimovič po tomto sdělení briskně vykonal návštěvu kolhotelu Cukarin v Soči, kde byli dělníci ubytováni a z hrůzou zjistil odcizení kolektivní kasičky. Jeho rozčarování však teprve začalo, dalším pokračováním byly útoky místních hoteliérů, dožadujících se splacení dluhů po rekreujících se údernících. Ničení a rozkrádání pokračovalo. V Sevastopolském Cukarinu ubytovaný soudruh Kolčenko, si postěžoval dopisem samotnému velkému mistrovi. "Po návratu z pláže zpět na pokoj jsem s hrůzou zjistil, že mi bylo ukradena postel. Absenci slibovaného rádia a lampičky s nočním stolkem jsem byl ještě ochoten tolerovat. Jsem mimořádně skromný člověka komunista, ale co je moc to je příliš."

M.J. Čučkarin si z podobných případů nedělal těžkou hlavu dlouho. Jako mimořádně roztěkaný vizionář, brzy na svá dítka kolhotely Cukarin, úplně zapomněl a znovu se pustil s velkou vervou do dalšího budování komunismu. Finanční pokrytí jeho dalších odvážných projektů neznamenalo nikdy velký problém. Jako důvěrník a platonický milenec Leninovy vdovy Naděždy Krupské znal určité důvěrné informace, z jejichž prosáknutí do sovětského investigativního tisku, mělo tehdejší sovětské vedení takový strach, že byla pro Čučkarina stranická pokladna vždy otevřená.


Kolhotel Cukarin v černomořském Soči


Údernická brigáda soudruha Kolcova se nepěkně podepsala na vnitřním vybavení kolhotelu

Autor: Martin
Layout by iio based on layout rsBloger by pa3k © 2005
Vytvořeno prostřednictvím phpRS - GNU/GPL redakčního systému. 

WebZdarma.cz