Fotogalerie na rajce.net
Cuckari.rajce.net - to je adresa všech nových fotogalerií Čučkařů. Už se tam můžete podívat na plážák a Mikuláše 07 a nově na Vratimovský turnaj 16.2.2008 a ještě nověji na turnaj v Datyni 29.3. 2008 a zatím nejnověji na výlet na Velký Rozsutec 8.5. 2008 a vůbec nejnověji fotky Z přechodu Jeseníků 2008 a dvakrát vůbec nejnověji Mikulášský večírek 2008 a novější než nověji Valentýnský turnaj ve Vratimově 2009. NOVĚJI NEŽ NOVÝ OLDŘICH TEDY NEJNOVĚJI PŘIDÁN JARNÍ TURNAJ V DATYNI 2009, Einiho fotky ještě doplním. Naposledy přidány fotky z Ruska
  Docházka
Sejdemse.net
  Z pod Martinova čepce

Něco málo nových limericků !

Mladá slečna ze Zvolena,
je moc krásně zaoblena,
když se houpe v rytmu diska,
až nad Tatrou se zablýska,
chlapy sráží na kolena.

Na hornickém učilišti,
poděkoval učeň klíšti,
Klíště řeklo za málo,
když se na něj přisálo.
Předvídajíc věci příští.

Na chemické škole
vytvořen byl Golem,
oxidační reakcí,
student si ho nechat smí,
náhodou šel kolem.

Ve zdravotním institutu,
žilo sedm liliputů,
chovali je na pokusy,
někdo to prý dělat musí,
expirační měli lhůtu.

A na závěr pár zlých slovíček z Pražské kavárny jejichž jsem přespolním členem :-)

V prognostickém ústavu,
spadl Miloš na hlavu,
trvalé má následky,
nepíšou to do Četky,
na šikmo má postavu.

Loňské téma Kapr letos před Vánoci vystřídalo téma Sob

Sobí divadlo


Copak sněžní sobi,
po večerech robi?
Okusují lišejníky,
jelenicí leští kliky.

Takhle tráví nudné chvilky.

Dofukují skrz ventilky,
svoje kola "Sobi".*

Jednou v dlouhé vánici
trklo jednu samici
a tak bystrá sobí roba,
přemluvila vůdce soba.

Co sobici napadlo?
Založí si divadlo!.
Postaví ho ze sušených bobků.
Napadlo tu chytrou robku.

A na jaro až sníh roztaje,
přistaví si foyer (foaje).

I když za polárním kruhem
tma je jako v hrobě,
na základním bobku skví se
"Věnuje sob sobě!"

* kolo značky Sobi 20
  Vyhledávání

Vyhledat text

Různé

Causa Trevanian

Vydáno dne 23. 09. 2010 (798 přečtení)
Než se opět vrhnu do víru volejbalového dění, mám tady jedno čtenářské doporučení.

V době nedávno minulé jsem se pokusil u pár "ústavních duší" zažehnout plamen nadšení pro četbu beletrie. Podpalovačem onoho entusiasmu byla neobyčejně čtivá trilogie švédského autora Stiega Larssona. Abych oheň čtenářské vášně udržel, přihodím další polínko.

Na zmínku o autorovi s pseudonymem Trevanian jsem narazil, na blogu Idnes, u stejného autora (Tomáš Fojtík), který doporučoval i knihy Stiega Larssona. "Vygůglil" jsem, že se za tajemnou přezdívkou skrýval, bohužel již zesnulý, americký univerzitní profesor Rodney Wiliam Whitaker. Jestliže je, už výše zmiňovaný, Švéd brilantním vypravěčem, Trevanian za ním v tomto směru nikterak nezaostává.

Tento zajímavý autor si vytýčil jako svůj autorský cíl, vyzkoušet si všemožné druhy převážně pokleslejších žánrů, zároveň pobavit sebe a hlavně své čtenáře. Odbýt však Trevaniana jako pouhého plagiátora, by bylo, dle mého názoru, velkou chybou, na to jsou jeho romány až příliš brilantně napsané.

Četl jsem již od něj "Léto s Káťou". Román je inspirován viktoriánskými horory. Zpočátku idylické milostné sbližování dvou mladých lidí se v okamžiku zlomí do neodvratné tragédie. Více nebudu prozrazovat, ať máte při případném čtení, z knihy ten správný požitek.

Teď jsem dočetl další Trevanianův román "Šibumi". Zde si bere autor na paškál, pro změnu, žánr špionážního románu a činí tak s grácií a notnou nadsázkou. Hrdinou knihy je nájemný vrah Nikolaj Hel. Nikolaj je potomkem Němce a ruské šlechtičny vychovaný v Japonsku podle místních morálních zásad a v duchu věhlasné stolní hry GO. Více prozrazovat nebudu, snad jen, že jde o opravdového superhrdinu. Vtipné jsou v knize i různé popkulturní odkazy (Helem vlastněné japonské malby se dostanou do rukou Američanů. Jeden z potomků uchvatitelů díla ho obkreslí, shodou okolností připomíná upravený výjev plechovku od fazolí. Chlapec se v dospělosti proslaví také portrétem Marilyn Monroe. Pro ty co ještě nepoznali, zmínka je o Andy Warholovi.)

Zkrátka a dobře Trevanianovy knihy nelze než vřele doporučit. Opět je tu však jedna příjemná potíž a tou je jejich totální návykovost.

Autor: Martin
Layout by iio based on layout rsBloger by pa3k © 2005
Vytvořeno prostřednictvím phpRS - GNU/GPL redakčního systému. 

WebZdarma.cz