Fotogalerie na rajce.net
Cuckari.rajce.net - to je adresa všech nových fotogalerií Čučkařů. Už se tam můžete podívat na plážák a Mikuláše 07 a nově na Vratimovský turnaj 16.2.2008 a ještě nověji na turnaj v Datyni 29.3. 2008 a zatím nejnověji na výlet na Velký Rozsutec 8.5. 2008 a vůbec nejnověji fotky Z přechodu Jeseníků 2008 a dvakrát vůbec nejnověji Mikulášský večírek 2008 a novější než nověji Valentýnský turnaj ve Vratimově 2009. NOVĚJI NEŽ NOVÝ OLDŘICH TEDY NEJNOVĚJI PŘIDÁN JARNÍ TURNAJ V DATYNI 2009, Einiho fotky ještě doplním. Naposledy přidány fotky z Ruska
  Docházka
Sejdemse.net
  Z pod Martinova čepce

Něco málo nových limericků !

Mladá slečna ze Zvolena,
je moc krásně zaoblena,
když se houpe v rytmu diska,
až nad Tatrou se zablýska,
chlapy sráží na kolena.

Na hornickém učilišti,
poděkoval učeň klíšti,
Klíště řeklo za málo,
když se na něj přisálo.
Předvídajíc věci příští.

Na chemické škole
vytvořen byl Golem,
oxidační reakcí,
student si ho nechat smí,
náhodou šel kolem.

Ve zdravotním institutu,
žilo sedm liliputů,
chovali je na pokusy,
někdo to prý dělat musí,
expirační měli lhůtu.

A na závěr pár zlých slovíček z Pražské kavárny jejichž jsem přespolním členem :-)

V prognostickém ústavu,
spadl Miloš na hlavu,
trvalé má následky,
nepíšou to do Četky,
na šikmo má postavu.

Loňské téma Kapr letos před Vánoci vystřídalo téma Sob

Sobí divadlo


Copak sněžní sobi,
po večerech robi?
Okusují lišejníky,
jelenicí leští kliky.

Takhle tráví nudné chvilky.

Dofukují skrz ventilky,
svoje kola "Sobi".*

Jednou v dlouhé vánici
trklo jednu samici
a tak bystrá sobí roba,
přemluvila vůdce soba.

Co sobici napadlo?
Založí si divadlo!.
Postaví ho ze sušených bobků.
Napadlo tu chytrou robku.

A na jaro až sníh roztaje,
přistaví si foyer (foaje).

I když za polárním kruhem
tma je jako v hrobě,
na základním bobku skví se
"Věnuje sob sobě!"

* kolo značky Sobi 20
  Vyhledávání

Vyhledat text

Různé

The Audit (psychologický horror)

Vydáno dne 09. 03. 2011 (969 přečtení)
Všechny postavy příběhu jsou smyšlené, podobnost se skutečnými osobami je jen čistě náhodná.

Z našich lesů se při této příležitosti, vždy ozve usedavý pláč stromů. A poutník za horkých letních odpolední si jen povzdychne, když už bezmála dvě hodiny nemůže najít chladivý stín k odpočinku. Řeč je o auditech všeho druhu. Kdo již někdy podobnou nepříjemnost zažil, ví, že základem aby takový audit dopadl úspěšně, je kolem sebe vystavět, někdy i dosti "Potěmkinovskou", ale hlavně neprůstřelnou hradbu tvořenou z nejrůznější tu více tu méně nesmyslných lejster. Vlastní klání pak probíhá, tak že kontrolor (auditor) ostřeluje papírovou hradbu kontrolovaného subjektu, nábojnicemi svých nepříjemných otázek a pokud hradba nespadne a nezasype auditovaného, lze to považovat za obrovský úspěch. Jeden takový audit čekal i hrdinu našeho příběhu Evžena.

Evžen přijíždí za ranního rozbřesku k podniku, kde má provádět měření. Co to však nevidí. Obvykle přívětivé tváře vrátných se jeví velice přísně až zle. Jeden z nich ho popadne za rameno a násilím ho kdesi vleče. Než se stačí Evžen zeptat, kde je odváděn, stojí před samotným ředitelem podniku. Ten mu těsně před nosem výhružně šermuje nejnovějším výtiskem New York Times. Evžen, i když ovládá angličtinu jen chabě, vše chápe. Na titulku listu stojí: "Úmrtnost v státě Massachusetts stoupla v důsledku podávání léků firmy XY o 200%." Evžen zavrávorá a pokusí se uprchnout, tentokrát ho lapí ruka samotného direktora. "Kampak zlovolníku, zůstaňte radši tady nebo vás předhodím jim." Evžen vykoukne z okna a vidí obrovský dav dělníků mávajících holemi a zapálenými loučemi a v jejich čele jede na "koni pomsty samotný soudce Lynch" "Všichni byli kvůli vaším nepřesným výsledkům propuštěni." V tu chvíli Evžen omdlel. Uff, to byl sen. Řekl si Evžen sám pro sebe a otřel si studený pot z čela.

Ráno byl Evžen předvolán k šéfovi. V kanceláři Ing. Křečka se od brzkého rána ozývaly unisono zvuky skartovaček a praček. Vyhrávaly melodii, kterou tak důvěrně zná každý správný moderní český manažér. "Poslyš Evžene, přijde k nám kontrola z XY." řekl inženýr Křeček "Bude třeba koupit nějaké občerstvení." Inženýr Křeček sáhl na prádelní šňůru a podal Evženovi, čerstvě usušenou tisícikorunu. "A ještě něco Evžo, připrav jim jednu zavařovačku, ať jim ukážeme jak jímáme plyn a přístroj Car Emmision. Šéfe a nevadí, že ten je primárně určený na měření emisí u automobilů a my aspoň oficiálně měříme stopové množství škodlivin. Nevadí Evžo, vytvoříme na to papír a hlavně nezapomeň být happy." Neopomněl Křeček připomenout poznatek, získaný na školícím kurzu "Jak se stát špičkovým manažérem". A v tu chvíli by člověk v tom opáleném šlachovitém padesátníkovi, ve skvěle střiženém saku, rozhodně nehledal bývalého absolventa VÚML.

V Den D byl Evžen od rána jako na trní. Potom přijeli. Byli jen dva, muž a žena. Asi po hodině jednání vedoucích představitelů, byl předvolán i Evžen. Hned při vstupu do místnosti zaujal Evženův pohled nápis na tričku mladé auditorky, kde stálo "Good Audit is Better than Sex". (dobrý audit je lepší než sex) V tu chvíli by se v něm krve nedořezal. Když se však Evžen trochu vzpamatoval, byl mile překvapen. Kontrola z podniku XY se tvářila vlídně a s chutí se smála bodrým historkám Ing. Křečka a jeho kolegyň. Starší auditor mírnil svou příliš dychtivou mladší kolegyni. Po zhruba hodině přehrabování se v záznamech, nařídil Ing. Křeček překvapenému Evženovi "Evžene panu auditorovi moc chutnají naše chlebíčky, zajdi ještě nějaké koupit. A přisyp trochu Persilu. Chtěl jsem říct, že z chlebíčku si ber sílu." Elegantně zakamufloval své přeřeknutí Ing. Křeček. Po Evženově opětovném návratu už bylo šetření u konce. Auditoři si právě předávali zavařovací láhev a chválili Ing. Křečka za perfektní nápad. "Doděláte dalších cca 1000 papírů. Odběrové záznamy budete podepisovat vlastní krví, uděláme skeny oční duhovky. To půjde!" řekl starší auditor a usmívala se i jeho mladší kolegyně. Evženovi spadl kámen ze srdce a jen tak sám pro sebe si zamumlal. "Bude toho třeba hodně zlepšit". "Protože příště přijde mladší a ten už se nezakecá".cit.


Autor: Martin
Layout by iio based on layout rsBloger by pa3k © 2005
Vytvořeno prostřednictvím phpRS - GNU/GPL redakčního systému. 

WebZdarma.cz