Fotogalerie na rajce.net
Cuckari.rajce.net - to je adresa všech nových fotogalerií Čučkařů. Už se tam můžete podívat na plážák a Mikuláše 07 a nově na Vratimovský turnaj 16.2.2008 a ještě nověji na turnaj v Datyni 29.3. 2008 a zatím nejnověji na výlet na Velký Rozsutec 8.5. 2008 a vůbec nejnověji fotky Z přechodu Jeseníků 2008 a dvakrát vůbec nejnověji Mikulášský večírek 2008 a novější než nověji Valentýnský turnaj ve Vratimově 2009. NOVĚJI NEŽ NOVÝ OLDŘICH TEDY NEJNOVĚJI PŘIDÁN JARNÍ TURNAJ V DATYNI 2009, Einiho fotky ještě doplním. Naposledy přidány fotky z Ruska
  Docházka
Sejdemse.net
  Z pod Martinova čepce

Něco málo nových limericků !

Mladá slečna ze Zvolena,
je moc krásně zaoblena,
když se houpe v rytmu diska,
až nad Tatrou se zablýska,
chlapy sráží na kolena.

Na hornickém učilišti,
poděkoval učeň klíšti,
Klíště řeklo za málo,
když se na něj přisálo.
Předvídajíc věci příští.

Na chemické škole
vytvořen byl Golem,
oxidační reakcí,
student si ho nechat smí,
náhodou šel kolem.

Ve zdravotním institutu,
žilo sedm liliputů,
chovali je na pokusy,
někdo to prý dělat musí,
expirační měli lhůtu.

A na závěr pár zlých slovíček z Pražské kavárny jejichž jsem přespolním členem :-)

V prognostickém ústavu,
spadl Miloš na hlavu,
trvalé má následky,
nepíšou to do Četky,
na šikmo má postavu.

Loňské téma Kapr letos před Vánoci vystřídalo téma Sob

Sobí divadlo


Copak sněžní sobi,
po večerech robi?
Okusují lišejníky,
jelenicí leští kliky.

Takhle tráví nudné chvilky.

Dofukují skrz ventilky,
svoje kola "Sobi".*

Jednou v dlouhé vánici
trklo jednu samici
a tak bystrá sobí roba,
přemluvila vůdce soba.

Co sobici napadlo?
Založí si divadlo!.
Postaví ho ze sušených bobků.
Napadlo tu chytrou robku.

A na jaro až sníh roztaje,
přistaví si foyer (foaje).

I když za polárním kruhem
tma je jako v hrobě,
na základním bobku skví se
"Věnuje sob sobě!"

* kolo značky Sobi 20
  Vyhledávání

Vyhledat text

Různé

O Fatimě která viděla všechno černě (Šeherezáda tisíc a dvě noci)

Vydáno dne 18. 09. 2011 (702 přečtení)
Nalil jsem do Šeherezádky o pár kafí navíc a tak vydržela kafrat ještě o noc déle. A tak vznikla následovná moralitka aneb "Jaké plyne poučení, na světě té strasti není, která nelze přežíti, musíme jen umříti." Je to pochopitelně hodně zjednodušené. Klíč k Fatimině povaze by jsme asi nalezli v jejím dětství a dospívání. V tomto případě však jde o pohádku nebo bajku a ty bývají prosty jakýchkoliv psychologických pohnutek hlavních postav.:-)

Bylo nebylo... Před více než tisíci lety žil ve starobylém městě Baghdádu obchodník Ali.

Ali jako každý muž muslimského světa, v určitém postavení, měl více manželek. Jednoho dne zatoužil po dceři ctihodného muezína Sálima Fatimě. Fatima byla krásná žena s netradičně blonďatými vlasy. Co jí Alláh nadělil na její kráse, ji ubral na její komplikované povaze. Po svatbě se o tom přesvědčil i Ali. Jeho nová žena se prostě neuměla, radovat ze života. Když se třeba Ali zaslouženě radoval z plodů své zahrady, žena mu hned oponovala a věštila neúrodná léta. A když spolu uléhali na lože veřejně opovrhovala svým krásným tělem a předpovídala budoucí povislost svých ženských tvarů. Kdyby ho už před lety v okolí Baghdádu nevyhubili Arabští kupci, kteří ho prodávali obyvatelům Pyrenejského poloostrova jako hlavní ingredienci do jejich oblíbené pochoutky "Španělského ptáčka", mohli by jsme Fatimu přirovnat k sýčkovi.

Co také Aliho velice rozčilovalo byla četnost slova "muset", které Fatima často používala. S její denní porcí tohoto výrazu by běžný obyvatel Baghdádu vystačil na několik životů. "Musím uklidit, zajít na trh, okopat zahradu" atp. Což o to Ali si vážil pracovitosti svých manželek, ale nejdůležitější pro něj bylo, aby ho unaveného po celodenní práci, dokázaly jeho ženy rozptýlit. Ali jako správný "orientální pohodář" radši používal slova jako "můžu, možná, za dvě za tři hoďky, zakouříme, uvidíme"atp. Proto se nelze divit, že ho začala brzy Fatimina ustaranost, zakomplexovanost a přehnaný smysl pro zodpovědnost rozčilovat a zároveň nudit. Aby toho nebylo málo: Když se Fatimě nedařila práce či jen nestíhala, vylévala si zlost, při hysterických výstupech, na svých sokyních v Aliho lásce. Ty si mu pochopitelně rozhořčeně stěžovaly.

Ali nebyl rozhodně bez citu, když umřel Fatimin otec Salim, kterého si velmi vážil, sdílel s ní několi měsíců její zármutek. Když však nepřerušila Fatima smutek ani po roce a navíc začala v řečech pohřbívat i samotného Aliho, došla mu trpělivost. Zvláště když se začaly pod vlivem neblahého příkladu, měnit i jeho dvě zbývalé manželky. Z dřívějších veselých a přítulných žen s kterými Ali tak rád popíjel čaj, povídal a miloval, se staly kyselé mrzké ženštiny. Ali začal pochybovat zda byl otcem Fatimy opravdu nebožtík Salim. Před lety byli totiž u místního sultána na návštěvě severští nájezdníci Vikingové. Za Fatimina sploditele by nejspíše tipoval jejich vůdce "Erika zádumčivého". Této odvážné domněnce by odpovídaly i žluté vlasy jeho choti.

Ali už nemohl dále snášet Fatiminu životní skepsi. A protože mu v suchém létě uhynulo několik velbloudů z jeho karavany a s nákupem nových se musel zbavit jedné ze svých žen, zašel pro radu za místním mudrcem. Vylíčil mu své problémy a rozhodnutí odvést manželku Fatimu do pouště a zanechat osudu. Rozvody v té době ještě neznali. Mudrc mu poradil, aby strávil noc v posvátném háji a poslechl co mu poví jeho rozum a srdce. Ali si zapálil v morušovém háji vodní dýmku a nechal se unášet melodií teplého večera. V tom na to přišel: Vzpomněl si na svého přítele arabského kupce, který mu řekl o vzdáleném jezeře kdesi v Panonské nížině a o svém podivném zážitku.

Již druhého dne se spolu s Fatimou vydali na vzdálenou cestu. Po měsíčním strastiplném putování byli na místě. Postavili si svůj plátěný příbytek přímo na břehu jezera Balaton. Brzy se začali z všudepřítomného rákosí rojit bzučící komáři. Dříve než se však stihla začít Fatima nad jejich obtěžující přítomností rozčilovat, se stala neuvěřitelná věc. V průhledném roji nepříjemných malých okřídlených zvířátek se začaly formovat siluety velkých tažných zvířat s charakteristickým hrbem na hřbetě. Malí krvežíznivci se proměnili, působením Fatimina negativistického fluida, v nefalšované velbloudy. Z Aliho se stal přes noc majitel nejpočetnějšího stáda v tehdy známém světě a Fatimu si, i přes její rozporuplnou povahu, ponechal jako manželku až do smrti.

A je prý dost pravděpodobné, že potomci Aliho stáda žijí dodnes i v ostravské ZOO. :-)

Autor: Martin
Layout by iio based on layout rsBloger by pa3k © 2005
Vytvořeno prostřednictvím phpRS - GNU/GPL redakčního systému. 

WebZdarma.cz