Fotogalerie na rajce.net
Cuckari.rajce.net - to je adresa všech nových fotogalerií Čučkařů. Už se tam můžete podívat na plážák a Mikuláše 07 a nově na Vratimovský turnaj 16.2.2008 a ještě nověji na turnaj v Datyni 29.3. 2008 a zatím nejnověji na výlet na Velký Rozsutec 8.5. 2008 a vůbec nejnověji fotky Z přechodu Jeseníků 2008 a dvakrát vůbec nejnověji Mikulášský večírek 2008 a novější než nověji Valentýnský turnaj ve Vratimově 2009. NOVĚJI NEŽ NOVÝ OLDŘICH TEDY NEJNOVĚJI PŘIDÁN JARNÍ TURNAJ V DATYNI 2009, Einiho fotky ještě doplním. Naposledy přidány fotky z Ruska
  Docházka
Sejdemse.net
  Z pod Martinova čepce

Něco málo nových limericků !

Mladá slečna ze Zvolena,
je moc krásně zaoblena,
když se houpe v rytmu diska,
až nad Tatrou se zablýska,
chlapy sráží na kolena.

Na hornickém učilišti,
poděkoval učeň klíšti,
Klíště řeklo za málo,
když se na něj přisálo.
Předvídajíc věci příští.

Na chemické škole
vytvořen byl Golem,
oxidační reakcí,
student si ho nechat smí,
náhodou šel kolem.

Ve zdravotním institutu,
žilo sedm liliputů,
chovali je na pokusy,
někdo to prý dělat musí,
expirační měli lhůtu.

A na závěr pár zlých slovíček z Pražské kavárny jejichž jsem přespolním členem :-)

V prognostickém ústavu,
spadl Miloš na hlavu,
trvalé má následky,
nepíšou to do Četky,
na šikmo má postavu.

Loňské téma Kapr letos před Vánoci vystřídalo téma Sob

Sobí divadlo


Copak sněžní sobi,
po večerech robi?
Okusují lišejníky,
jelenicí leští kliky.

Takhle tráví nudné chvilky.

Dofukují skrz ventilky,
svoje kola "Sobi".*

Jednou v dlouhé vánici
trklo jednu samici
a tak bystrá sobí roba,
přemluvila vůdce soba.

Co sobici napadlo?
Založí si divadlo!.
Postaví ho ze sušených bobků.
Napadlo tu chytrou robku.

A na jaro až sníh roztaje,
přistaví si foyer (foaje).

I když za polárním kruhem
tma je jako v hrobě,
na základním bobku skví se
"Věnuje sob sobě!"

* kolo značky Sobi 20
  Vyhledávání

Vyhledat text

Různé

Michail Jefimovič Čučkarin a záhada oživlého soudruha díl čtvrtý

Vydáno dne 13. 04. 2013 (1271 přečtení)
Již čtvrtý díl kolumbijské telenovely.:-) Napište mi do "fóra" jak se vám to líbí. A co má teď "Sváťa Karásek" (Čučkarin) dělat, zůstat ve várnici nebo pronásledovat Lenina zšeřelými ulicemi Moskvy?:-)

Ačkoliv měl Čučkarin bohaté zkušenosti, z funkce pomocného střelce v legendární ruské ponorce Děkabrist, začal se pro něj, po nějaké době, stávat pobyt ve stísněném prostoru várnice značně nepohodlným. Mravenci už delší dobu v mohutných průvodech proudili jeho údy. Občas nadzvedl víko nádoby a opatrně rekognoskoval terén. V zorném úhlu jeho očí se však zatím nic nedělo. Musel být opatrný, aby neupoutal pozornost policejní hlídky. Rudé náměstí už totiž bylo pro veřejnost, dávno uzavřeno.

Prozíravým výběrem prodávaného sortimentu, předešel Čučkarin bolestnému prozrazení. Jak je všeobecně známo, je kvas pro většinu Rusů takřka posvátným nápojem. Už od nejstarších dob ruské státnosti se mezi lidmi traduje přísloví "Dočkej kvasu jako husa klasu". Z toho vyplývá, že ani jinak velice ostražitý člen milice, by si nikdy netroufl znehodnotit "boží nektar", jeho vystavením působení okolního povětří. Bál by se pravděpodobně důsledků dalšího lidového říkadla "Dotkneš-li se nějak kvasu, lebku zbavíš všeho vlasu."

Mezitím o několik stovek metrů dále v Kremlu -

Vzduch v prostorné místnosti by se dal krájet. V hustém cigaretovém dýmu jako by tančili ve zběsilém rytmu Ivan Hrozný s Caligulou. Všude bylo cítit čiré nefalšované zlo. Podsaditý muž s knírem právě zběsile křičel na svého podřízeného. Jestliže něco uměl Stalin perfektně, byl to řev! Velitel tajné policie Ježov byl drsný muž, zocelený těmi nejhoršími scénami teroru, teď se však třásl, pod erupcemi Stalinova hněvu, jako malý klučina. Resume jeho strašlivého hněvu by se dalo shrnout do jeho závěrečné hrozivé výhružky "Najděte toho vraždícího šílence nebo se vám stane to co jeho obětem" Zařval ještě nakonec Stalin, než nechal zcela zdecimovaného Ježova, vyprovodit ze své pracovny. Sám si pak ještě pro sebe zuřivě mumlal."Prý to provádí ta mumie Uljanov, taková hloupost!"

Ve stejný okamžik u svítícího oka vrátnice mauzolea -

"Na procházku soudruhu Lenine, na procházku. Hlavně se nám někde nezaběhněte a pořádně se oblečte, ať se nám nenachladnete, venku je ještě zima!" uchechtl se vlastnímu žertu Andrej Morozov. Bledá postava jen něco zlostně zamumlala a vydala se směrem k východu z honosné budovy, obepínající jeho sarkofág. Zde už stál druhý ze strážných Stjepan Ukolov s uctivě otevřenými dveřmi. Když opustila postava "zakladatele světového komunismu" celým svým obvodem veřeje mauzolea, promluvil Ukolov hrdě ke svému kolegovi "Jó, soudruh Lenin, to je pašák, ten nikdy nespí!"

Za několik málo okamžiků ho už spatřil, ze svého úkrytu, pomalu klimbající Čučkarin...


moderní ponorka Děkabrist:-)

VS.nepohodlná várnice :-)

Autor: Martin
Layout by iio based on layout rsBloger by pa3k © 2005
Vytvořeno prostřednictvím phpRS - GNU/GPL redakčního systému. 

WebZdarma.cz