Fotogalerie na rajce.net
Cuckari.rajce.net - to je adresa všech nových fotogalerií Čučkařů. Už se tam můžete podívat na plážák a Mikuláše 07 a nově na Vratimovský turnaj 16.2.2008 a ještě nověji na turnaj v Datyni 29.3. 2008 a zatím nejnověji na výlet na Velký Rozsutec 8.5. 2008 a vůbec nejnověji fotky Z přechodu Jeseníků 2008 a dvakrát vůbec nejnověji Mikulášský večírek 2008 a novější než nověji Valentýnský turnaj ve Vratimově 2009. NOVĚJI NEŽ NOVÝ OLDŘICH TEDY NEJNOVĚJI PŘIDÁN JARNÍ TURNAJ V DATYNI 2009, Einiho fotky ještě doplním. Naposledy přidány fotky z Ruska
  Docházka
Sejdemse.net
  Z pod Martinova čepce

Něco málo nových limericků !

Mladá slečna ze Zvolena,
je moc krásně zaoblena,
když se houpe v rytmu diska,
až nad Tatrou se zablýska,
chlapy sráží na kolena.

Na hornickém učilišti,
poděkoval učeň klíšti,
Klíště řeklo za málo,
když se na něj přisálo.
Předvídajíc věci příští.

Na chemické škole
vytvořen byl Golem,
oxidační reakcí,
student si ho nechat smí,
náhodou šel kolem.

Ve zdravotním institutu,
žilo sedm liliputů,
chovali je na pokusy,
někdo to prý dělat musí,
expirační měli lhůtu.

A na závěr pár zlých slovíček z Pražské kavárny jejichž jsem přespolním členem :-)

V prognostickém ústavu,
spadl Miloš na hlavu,
trvalé má následky,
nepíšou to do Četky,
na šikmo má postavu.

Loňské téma Kapr letos před Vánoci vystřídalo téma Sob

Sobí divadlo


Copak sněžní sobi,
po večerech robi?
Okusují lišejníky,
jelenicí leští kliky.

Takhle tráví nudné chvilky.

Dofukují skrz ventilky,
svoje kola "Sobi".*

Jednou v dlouhé vánici
trklo jednu samici
a tak bystrá sobí roba,
přemluvila vůdce soba.

Co sobici napadlo?
Založí si divadlo!.
Postaví ho ze sušených bobků.
Napadlo tu chytrou robku.

A na jaro až sníh roztaje,
přistaví si foyer (foaje).

I když za polárním kruhem
tma je jako v hrobě,
na základním bobku skví se
"Věnuje sob sobě!"

* kolo značky Sobi 20
  Vyhledávání

Vyhledat text

O nás

Namibie země mnoha kontrastů

Vydáno dne 02. 08. 2013 (1058 přečtení)
Aby jste si milí čtenáři nemysleli, že patřím jen mezi povrchní vtipálky. Připravil jsem si pro vás příspěvek nadmíru poučný. Anička K. (naše kamarádka a bývalá spoluhráčka) letos navštívila velice zajímavou zemi a tak slovo dalo slovo a vznikl tenhle kratičký, ale věřím, že pěkný rozhovor.

Na začátek rozhovoru se nemůžu nezeptat ? Jak si se vlastně do takové pro našince značně exotické země dostala a jak dlouho trvala cesta?

Jirka Kráčalík ( švagr ) organizoval soukromý výlet s přáteli, kteří mu na poslední chvíli odřekli z vážných důvodů. Asi dva měsíce nás malinko přesvědčoval, že jsme se nakonec s Tomášem ( synem ) rozhodli, že pojedeme. Jela i dcera od Jirky, takže jsme měli společně pronajaté auto a mě přesvědčilo i to, že už bych asi takovou exotiku nikdy nepoznala. Ale nikdy, neříkej nikdy. Cesta trvala v podstatě 1,5 dne, protože to nebyl přímý let a hodně času jsme strávili čekáním na další let. Cesta z Mnichova do Johannesburgu trvá asi 10hod. a do Windhoeku 2 hod letu, ale mezitím čekáš např. 6 hodin na letišti. Jirka tam jel hlavně filmovat a fotit.

Mohla by jsi poradit neinformovanému jedinci, co si všechno musí zařídit, aby se mohl do tak vzdálené africké země vypravit?

Je třeba vízum, mezinárodní řidičský průkaz, očkování a dopředu si přes internet zařídit pronájem auta.

S pomocí mé slábnoucí paměti a pana Googla jsem zjistil, že většinu území Namibie tvoří pouště Namib a Kalahari, které jsi dozajista navštívila . Co zajímavého se dá v takové poušti vidět? A co si ještě navštívila kromě pouští?

Vlastně většina území je poušť a savana a v tom období, kdy jsme tam byli bylo takové sucho, že vyschly všechny potoky a řeky, tak nás zase netrápila nějaká havěť. Je to země kontrastů - vidíš moře, hory, městečka, kde ještě jsou pořád Hererové - oblečeni do šatů, jako za Němců. Německá kultura je tam vidět na každém kroku - např. jídlo, koloniální městečka - Swakopmund atd. Naproti tomu Himbové žijí stejně jako před 100 lety. Je tam mnoho národností, ale tyto jsou nejzřetelnější. Navštívili jsme Nár. park Etosha - volně se můžeš pohybovat jen v kempu, které jsou většinou krásné a každý je jiný, jinak jezdíš po parku jen v autě, pro tvé bezpečí je to nařízené. Poušť Namib je taková jakou vidíš na fotkách - oranžové až červené hory písku, které tvoří třeba i hřebeny vysoké až 600m . Je to nádhera.

Jaký dojem na tebe udělalo černé domorodé obyvatelstvo?

Domorodé obyvatelstvo - byli milí, ale velké sociální rozdíly. Nejvíce na mě zapůsobila návštěva u Himbů.

Jako občasný návštěvník ostravské ZOO nemůžu opomenout dotaz na exotické zvířectvo. Jaká zvířata si viděla na vlastní oči?

Neustále jsme všude potkávali antilopy, zebry, pakoně, v parku Etosha jsme viděli spoustu slonů, žiraf, lvice a lvíčata, různé ptactvo, hyeny, šakaly, nosorožce, buvolce atd.

Na závěr trochu zlehčím téma! Ať můžou, už beztak naštvaní závistivci, ještě více závidět.:-) Namibie je jeden z nejvýznamnějších producentů diamantů na světě. Přivezla jsi si tedy z dovolené nějaký ten drahý kámen? Teď po všech možných pasových kontrolách už o tom snad můžeš v klidu mluvit.

Na letišti kontrolovali hlavně kovové předměty v batohu, nepátrali po kamenech a jiném. Diamant samozřejmě nemám, ale kamínek který jsem koupila od malých černoušků, kteří neměli ani vodu. Tak snad si za to koupili aspoň chleba - je to nějaký malinký krystal a má pro mě cenu diamantu.

Děkuji za rozhovor a tvůj drahocenný čas.
Autor: Martin
Layout by iio based on layout rsBloger by pa3k © 2005
Vytvořeno prostřednictvím phpRS - GNU/GPL redakčního systému. 

WebZdarma.cz