Fotogalerie na rajce.net
Cuckari.rajce.net - to je adresa všech nových fotogalerií Čučkařů. Už se tam můžete podívat na plážák a Mikuláše 07 a nově na Vratimovský turnaj 16.2.2008 a ještě nověji na turnaj v Datyni 29.3. 2008 a zatím nejnověji na výlet na Velký Rozsutec 8.5. 2008 a vůbec nejnověji fotky Z přechodu Jeseníků 2008 a dvakrát vůbec nejnověji Mikulášský večírek 2008 a novější než nověji Valentýnský turnaj ve Vratimově 2009. NOVĚJI NEŽ NOVÝ OLDŘICH TEDY NEJNOVĚJI PŘIDÁN JARNÍ TURNAJ V DATYNI 2009, Einiho fotky ještě doplním. Naposledy přidány fotky z Ruska
  Docházka
Sejdemse.net
  Z pod Martinova čepce

Něco málo nových limericků !

Mladá slečna ze Zvolena,
je moc krásně zaoblena,
když se houpe v rytmu diska,
až nad Tatrou se zablýska,
chlapy sráží na kolena.

Na hornickém učilišti,
poděkoval učeň klíšti,
Klíště řeklo za málo,
když se na něj přisálo.
Předvídajíc věci příští.

Na chemické škole
vytvořen byl Golem,
oxidační reakcí,
student si ho nechat smí,
náhodou šel kolem.

Ve zdravotním institutu,
žilo sedm liliputů,
chovali je na pokusy,
někdo to prý dělat musí,
expirační měli lhůtu.

A na závěr pár zlých slovíček z Pražské kavárny jejichž jsem přespolním členem :-)

V prognostickém ústavu,
spadl Miloš na hlavu,
trvalé má následky,
nepíšou to do Četky,
na šikmo má postavu.

Loňské téma Kapr letos před Vánoci vystřídalo téma Sob

Sobí divadlo


Copak sněžní sobi,
po večerech robi?
Okusují lišejníky,
jelenicí leští kliky.

Takhle tráví nudné chvilky.

Dofukují skrz ventilky,
svoje kola "Sobi".*

Jednou v dlouhé vánici
trklo jednu samici
a tak bystrá sobí roba,
přemluvila vůdce soba.

Co sobici napadlo?
Založí si divadlo!.
Postaví ho ze sušených bobků.
Napadlo tu chytrou robku.

A na jaro až sníh roztaje,
přistaví si foyer (foaje).

I když za polárním kruhem
tma je jako v hrobě,
na základním bobku skví se
"Věnuje sob sobě!"

* kolo značky Sobi 20
  Vyhledávání

Vyhledat text

O nás

Není lehké moudrým býti

Vydáno dne 03. 05. 2014 (2172 přečtení)
Samozřejmě, že existují i jiné ukazatele nedovzdělanosti. Já jsem se zaměřil hlavně na ty lingvistické. Z etického hlediska jsem nepoužil hlášky, vyřčené ve stresu, v tom se přeřekne kdekdo! Jó a kdo se v tom pozná, neurazí se a vezme vše s nadhledem, může se považovat za moudrého člověka i bez přečtení stovek knih, protože jenom o tom to není!!!

"Zmocnil se jí neurvale a hrubě"cit. Tímto psaným textem se v mém oblíbeném filmu "Muž z Acapulca" mstí Jean Paul Belmondo, v roli spisovatele, poněkud přelétavé a jeho city nedostatečně opětující sousedce, v podání půvabné Jacquline Bisset. Podobně i já čas od času zasedám ke svému kompjútru, abych trochu popranýřoval nešvary své doby. Dnes bych se chtěl svou kritikou dotknout nedovzdělanosti moderního člověka.

Je sice hezké, že se mnoho lidí snaží být co možná nejúspěšnější hlavně ve svých oborech. Náročná doba to tak žádá. Přesto by každý jedinec, který se chce nazývat moudrým člověkem, neměl zapomínat, alespoň na základy všeobecného vzdělání, dříve též nazývaného klasickým.

Dost však akademických pouček a vzhůru k příkladům. Začnu svým nedávným zážitkem v tramvaji. V odpoledním spoji jsem se posadil, přímo proti jednomu takovému telefonujícímu nedovzdělanci. Jinoch s nečistou pletí a přeskakujícím hlasem právě někomu na druhém konci drátu (ehm pro puntičkáře mobilního signálu) sděloval, a s ním pro jistotu několikrát i celé tramvaji, že nemůže momentálně hovořit, protože je obtěžován vosou. Poté se ponouknutý podobně slabomyslnou přítelkyní, jal onu vosu, ve skutečnosti medonosnou včelku hrubě mordovat svou portmonkou. Když odhlédnu od barbarského zabití užitečného tvora, jednalo se o hrubou neznalost. I děti ve školce snad rozeznají rozdíl mezi včelou a vosou. V předchozích řádcích se sice pravděpodobně nejednalo o profesně úspěšného jedince. Docela bych si však tipl, že patřil do sorty části mladíků kolem dvaceti let, kteří si myslí, že jim patří svět, používají větší než malé množství gelu do vlasů, když se jim chce tak se vám vysmějí do xichtu a ve volných chvílích se věnují pěstování melounů, které pak pravidelně nosí pod paží.

Z úplně jiného soudku je překrucování přísloví. Myslím, že jsem snad jediným průkopníkem na této planetě, který umí správně použít přísloví - Starý jako Metuzalem. Většina lidí používá "Starý jako Jeruzalém" Jeruzalém kolébka většiny náboženství, jistě starý je, ovšem to nic nemění na faktu. Že správně je - "Starý jako Metuzalém" podle starozákonního mudrce Metuzaléma, který se podle knihy všech knih dožil 969 let.

Co jsem ještě za poslední dobu slyšel od lidí středoškolského vzdělání a výše. Již ponechám bez komentáře - "Víš on si musí dodělat "akrobaci - aprobaci" na jazyky." "Prostě se k tomu přiznal, byl to takový jeho "coming home - coming out" Jedna má nejmenovaná kolegyně mě pravidelně navnadí na nabídku přivydělku prohlášením "Mám pro tebe Džobovku" vzápětí jsem však zklamán, když se dozvím, že ve skutečnosti nese nepříjemnou zprávu tedy "Jobovku", podle starozákonního Joba.

Svého času se na mém pracovišti rozmohlo jedno takové sousloví, na které jsem si už vytvořil slušnou alergii - Ne, nebylo to milí rodičové "Prcat"cit. :-) nýbrž "Přes to nejede vlak" Na to odpovídám- "Ale jede, chce to jen, trochu vnímat věci kolem sebe, a občas si něco přečíst." Ať už jde, jak říkal F.L. Věk, o četbu kratochvilnou nebo tu naučnou. A pro křiklouny co se do mě pustí se slovy - "Tomu se to kritizuje, nemá rodinu a má plno času." odpovídám "Čtení není rozhodně ztrátou času" a to by vám rozhodně potvrdil i každý jiný sečtělý člověk v jiné osobní situaci než jsem já.

Když říkám přečíst, myslím tím knihy a ne hnůj, který se za ně občas vydává. Před nedávnem se plno nečtenářů a hlavně nečtenářek, chytlo za nos a snažilo se dohnat svůj čtenářský deficit, četbou "perly" s názvem "Padesát odstínů šedi" Tento "klenot" jenž v různých obměnách už měsíce zapleveluje půlty většiny knihkupectví je napsán stylem slohové práce "Permanentně nadržené žákyně zvláštní školy" Než číst "toto", to se radši více věnovat užitečnějším činnostem, jako jsou péče o manžela, děti, psa nebo zahrádku.

Možná by i občas pomohlo, kdyby lidé nepoužívali slova, která neumí použít. Vždyť všechny cizí výrazy se dají tak krásně česky opsat. Nikdo neví všechno a než ze sebe udělat blbce, tak radši některá slova nepoužívat.

Před pár dny jsem se vrátil z odborného semináře z kterého jsem si přinesl i zjištění "Čím více cizích výrazů použiji ve své přednášce, tím budu vypadat odborněji" "Co na tom, že tomu polovina lidí nerozumí, beztak je to nedovzdělaný plebs a jen já mám to své Úkáčko!" Korunu všemu nasadila, až humorně působící hláškou, jedna doktorka na začátku své přednášky, kdy prohlásila -"Byla to moje velká čelendž (výzva) na ZÚ v Ústí."

Na závěr jsem si připravil mé poslední knižní úlovky - A hory odpověděly; Spolek nenapravitelných optimistů; Stoletý stařík, který vylezl ven z okna a pak zmizel; Tělo; Limonov příběh ztroskotance; Útěk z tábora 14; 1984. Všechny tituly byly výborné a stojí rozhodně za přečtení.

PS: Jestli s tím co zde bylo vyřčeno, někdo nesouhlasí, nikdo nikomu nebrání, platit si taky svůj web a čas od času obšťastňovat svět svými moudry, stejně jako já. ;-)Takhle nějak jsem vypadal při psaní článku, jen ta cigareta, u mě jako zapřísahlého nekuřáka, chyběla.;-)František Ladislav Věk v podání Radoslava Brzobohatého. Jak s oblibou zdůrazňujeme my vzdělanci, se ve skutečnosti jmenoval Hek.:-)

Autor: Martin
Layout by iio based on layout rsBloger by pa3k © 2005
Vytvořeno prostřednictvím phpRS - GNU/GPL redakčního systému. 

WebZdarma.cz