Fotogalerie na rajce.net
Cuckari.rajce.net - to je adresa všech nových fotogalerií Čučkařů. Už se tam můžete podívat na plážák a Mikuláše 07 a nově na Vratimovský turnaj 16.2.2008 a ještě nověji na turnaj v Datyni 29.3. 2008 a zatím nejnověji na výlet na Velký Rozsutec 8.5. 2008 a vůbec nejnověji fotky Z přechodu Jeseníků 2008 a dvakrát vůbec nejnověji Mikulášský večírek 2008 a novější než nověji Valentýnský turnaj ve Vratimově 2009. NOVĚJI NEŽ NOVÝ OLDŘICH TEDY NEJNOVĚJI PŘIDÁN JARNÍ TURNAJ V DATYNI 2009, Einiho fotky ještě doplním. Naposledy přidány fotky z Ruska
  Docházka
Sejdemse.net
  Z pod Martinova čepce

Něco málo nových limericků !

Mladá slečna ze Zvolena,
je moc krásně zaoblena,
když se houpe v rytmu diska,
až nad Tatrou se zablýska,
chlapy sráží na kolena.

Na hornickém učilišti,
poděkoval učeň klíšti,
Klíště řeklo za málo,
když se na něj přisálo.
Předvídajíc věci příští.

Na chemické škole
vytvořen byl Golem,
oxidační reakcí,
student si ho nechat smí,
náhodou šel kolem.

Ve zdravotním institutu,
žilo sedm liliputů,
chovali je na pokusy,
někdo to prý dělat musí,
expirační měli lhůtu.

A na závěr pár zlých slovíček z Pražské kavárny jejichž jsem přespolním členem :-)

V prognostickém ústavu,
spadl Miloš na hlavu,
trvalé má následky,
nepíšou to do Četky,
na šikmo má postavu.

Loňské téma Kapr letos před Vánoci vystřídalo téma Sob

Sobí divadlo


Copak sněžní sobi,
po večerech robi?
Okusují lišejníky,
jelenicí leští kliky.

Takhle tráví nudné chvilky.

Dofukují skrz ventilky,
svoje kola "Sobi".*

Jednou v dlouhé vánici
trklo jednu samici
a tak bystrá sobí roba,
přemluvila vůdce soba.

Co sobici napadlo?
Založí si divadlo!.
Postaví ho ze sušených bobků.
Napadlo tu chytrou robku.

A na jaro až sníh roztaje,
přistaví si foyer (foaje).

I když za polárním kruhem
tma je jako v hrobě,
na základním bobku skví se
"Věnuje sob sobě!"

* kolo značky Sobi 20
  Vyhledávání

Vyhledat text

O nás

Mé druhé jméno je Mirek Spáčil :-)

Vydáno dne 24. 01. 2015 (746 přečtení)
Chtěl bych trochu prezentovat mou kritickou tvorbu na severu csfd.cz v období kolem konce letošního roku. Pro správné pochopení hodnotícího klíče - nejméně je žádná hvězdička a nejvíce pět hvězd. AKTUALIZOVÁNO

Případ pro exorcistu (TV seriál) (2015) Mé hodnocení *

Jenda Hřebejk s námi hraje určitě nějakou rafinovanou hru a do Případu... pro nás zašifroval nějaké hluboké poselství. Zatím jsem nepřišel jaké, ale já na to přijdu! :-) To podivné bezčasí, absurdní dialogy, nekonečně prodlužované záběry, to musí mít nějaký smysl. Potěšil mě můj oblíbenec Martin E . Kyšperský frontman kapely Květy, který se v detektivce také vyskytuje.

Mé celkové hodnocení právě dokoukaného miniseriálu vystihuje replika Melíškové určená Krobotovi. "Viktore, já už se v tom vůbec neorientuji" Lituji celé řádky vynikajících českých herců, že museli v této slátanině hrát. Napadá mě parafráze výroku, o kterém kdysi hovořil, v jednom rozhovoru, režisér Krejčík. Pronesl ho prý komunistický ministr propagandy Václav Kopecký na adresu spisovatelky Marie Majerové, po sepsání scénáře k filmu "Muži s tyčí". "Maruška se nám asi zbláznila" Já bych ho inovoval - "Jeníček se nám asi zbláznil"

Neúplatní(1987) Mé hodnocení *****

Poctivý kus filmařiny. Kevin Costner zde dokazuje, všem škarohlídům, že je dobrým hercem nebo alespoň kdysi byl. Scéna s přestřelkou na schodech už se stala kultovní.

Líbánky(2013) Mé hodnocení****

Ať si kdo chce, co chce říká, Hřebejk pořád umí. Oceňuji, že si protentokrát vystačil i bez partičky kluků a holek co spolu chodí, z té obsadil jen herecky přesvědčivou Geislerovou a dal příležitost novým tvářím. Právě Majer s Černým mě zaujali herecky nejvíce. Kamera i hudba v pohodě. Snad si jen tvůrci mohli odpustit ten polopatismus v závěrečné scéně.

Americké dopisy(2014) (TV film) Mé hodnocení***

Po herecké stránce se jedná o výtečný film (maskér by si zasloužil minimálně Českého Lva), který ovšem trochu sráží Brabcova režijní manýra. Efektní režijní zbytečnosti, zabíjí, nesměle se rozvíjející příběh. Jako studijní materiál byl pro mě snímek cenný, jinak však šlo o trochu ušlechtilou nudu.

Zásah z pekla(1994) Mé hodnocení **

Služebník Satanův Prosatanos udělá hloupou začátečnickou chybu, že proti sobě popudí samotného Chucka Norrise. Myslím, že i archanděl Gabriel by byl pro něj hratelnějším soupeřem. A tak pak už jen, víceménně, celý film tahá za kratší konec až do hořkého finále. Chuck následovaným vtipálkovským černošským vodníkem, jeho parťákem, mu v závěrečné scéně pěkně nakope prdel. Pekelník po pár kopačkách vždy zbaběle zmizí, aby na závěr okusil svou vlastní meducínu a byl propíchnutý ďábelským žezlem. Chuck se pak ještě naposledy zazubí na svou kamarádku z Walker Texas Ranger a vydá se za dalším dobrodružstvím.

Walter Mitty a jeho tajný život(2013) Mé hodnocení *****

Roztomilý film doplněný výbornými písničkami. Oceňuji krásné záběry Grónska, Islandu a Himalaje.

Kdyby byly ryby (TV film)(2014) Mé hodnocení ****

Hodně záleží z jakého úhlu se na tuto pohádku člověk podívá. Jako pro děti a zvláště malé děti to opravdu nebylo. Ale pro dospělého člověka přeslazeného z v podstatě non stop vysílaných "člověčinkových" filmečků, kterými nás všechny televize přes Vánoce krmí, to bylo jako kapka živé vody. Jarda Plesl byl zdá se ještě stylizovaný do Klause z Českého století, submisivní král Vetchý nebo rybodlak Taclík všichni byli skvělí. Já se pobavil výborně a při přeměně v prasodlaka a milé písničce na závěr, už jsem se chlámal nahlas. Když jsem si přečetl až hysterické reakce některých "morálních" autorit z řad koncesionářů na webu České televize, uvědomil jsem si, že se chlapcům Prušinovskému a Kolečkovi opět něco povedlo.

Tři bratři (2014) Mé hodnocení***

Přečetl jsem si některé hanlivé předchozí komentáře! Na to lze snad jen říct - "Lidi neberte všechno tak vážně" Dokážu si představit Svěrákovo šibalské pomrkávání, když ty zápletky vymýšlel. A verše, kterých jsem tak 70% dokázal doplnit i já, mu musel pomáhat vymýšlet, sám Jára se svým absolutním rýmem. Jan Svěrák a Vladimír Smutný zvládli visuální stránku na jedničku a herecká i pěvecká elita si své, vesměs, cameo role užila s chutí. Protože u mě Klus ani Dyk nezpůsobují tik v oku, tak se mi líbily i jejich postavy. Samozřejmě, že je to kravina jak mraky, ale já se pobavil. Silnější troječka!

Nejvyšší nabídka (2013) Mé hodnocení****

Sledovat Tornatoreho filmy je jako poslouchat italskou operu. Místy jsou až moc líbivé, dělané trochu na efekt , ale ve své podstatě moc krásné. Neříkám, že bych chtěl podobné filmy sledovat často. Ale čas od času si podobný kousek vedený hlavně citem a srdcem než chladnou logikou dopřeji rád. Když se k tomu ještě jako bonus připočte skvostný Geoffrey Rush v hlavní roli, je zaděláno na příjemný filmový zážitek!


Autor: Martin
Layout by iio based on layout rsBloger by pa3k © 2005
Vytvořeno prostřednictvím phpRS - GNU/GPL redakčního systému. 

WebZdarma.cz