Fotogalerie na rajce.net
Cuckari.rajce.net - to je adresa všech nových fotogalerií Čučkařů. Už se tam můžete podívat na plážák a Mikuláše 07 a nově na Vratimovský turnaj 16.2.2008 a ještě nověji na turnaj v Datyni 29.3. 2008 a zatím nejnověji na výlet na Velký Rozsutec 8.5. 2008 a vůbec nejnověji fotky Z přechodu Jeseníků 2008 a dvakrát vůbec nejnověji Mikulášský večírek 2008 a novější než nověji Valentýnský turnaj ve Vratimově 2009. NOVĚJI NEŽ NOVÝ OLDŘICH TEDY NEJNOVĚJI PŘIDÁN JARNÍ TURNAJ V DATYNI 2009, Einiho fotky ještě doplním. Naposledy přidány fotky z Ruska
  Docházka
Sejdemse.net
  Z pod Martinova čepce

Něco málo nových limericků !

Mladá slečna ze Zvolena,
je moc krásně zaoblena,
když se houpe v rytmu diska,
až nad Tatrou se zablýska,
chlapy sráží na kolena.

Na hornickém učilišti,
poděkoval učeň klíšti,
Klíště řeklo za málo,
když se na něj přisálo.
Předvídajíc věci příští.

Na chemické škole
vytvořen byl Golem,
oxidační reakcí,
student si ho nechat smí,
náhodou šel kolem.

Ve zdravotním institutu,
žilo sedm liliputů,
chovali je na pokusy,
někdo to prý dělat musí,
expirační měli lhůtu.

A na závěr pár zlých slovíček z Pražské kavárny jejichž jsem přespolním členem :-)

V prognostickém ústavu,
spadl Miloš na hlavu,
trvalé má následky,
nepíšou to do Četky,
na šikmo má postavu.

Loňské téma Kapr letos před Vánoci vystřídalo téma Sob

Sobí divadlo


Copak sněžní sobi,
po večerech robi?
Okusují lišejníky,
jelenicí leští kliky.

Takhle tráví nudné chvilky.

Dofukují skrz ventilky,
svoje kola "Sobi".*

Jednou v dlouhé vánici
trklo jednu samici
a tak bystrá sobí roba,
přemluvila vůdce soba.

Co sobici napadlo?
Založí si divadlo!.
Postaví ho ze sušených bobků.
Napadlo tu chytrou robku.

A na jaro až sníh roztaje,
přistaví si foyer (foaje).

I když za polárním kruhem
tma je jako v hrobě,
na základním bobku skví se
"Věnuje sob sobě!"

* kolo značky Sobi 20
  Vyhledávání

Vyhledat text

Různé

Nejsem pánem svého tlaku

Vydáno dne 01. 02. 2015 (691 přečtení)
Doufám, že zde nebude příspěvků s podobným tématem, příliš přibývat.

Jestliže někdy v životě lidském platí přísloví, že míň je někdy víc, měření krevního tlaku patří k nejtypičtějším případům.

Trpím na vysoký krevní tlak, beru na něj prášky a chodím co půl roku na pravidelné kontroly. V předvečer mé pravidelné návštěvy kardiologie jsem byl, protentokrát, opatřen Tlakovým Holterem. Tlakový Holter je zařízení určené k 24 hodinovému monitoringu krevního tlaku. Vzhled přístroje vám pomůže ilustrovat obrázek, přiložený na konci článku. Snad bych jen rád poznamenal, že zážitek způsobovaný užitím Holtera, bych přirovnal k následující scéně - Sedíte v hospodě máte už nakoupeno, hlavu opřenou o loket a nechce se vám domů, i když už se blíží zavírací hodina. V tom k vám přikráčí rázná trochu korpulentní výčepní a se slovy "Budeme platit Vašnosto" vás svými mohutnými tlapami chytne za loket a mohutně vámi zacloumá. To se děje přes den co půl hodiny a v noci co hodinu.

Po skončení šikany způsobené brutální kelnerkou, jsem si onen předmět doličný sundal a řádně proměřen, jsem se vydal směrem ke kardiologické ordinaci. Hodnoty tlaku byly nakonec v normě, ale to jsem se dozvěděl až později.

Po příchodu do čekárny jsem byl, mou starou známou, zdravotní sestrou vyzván ke vstupu do ordinace. Aby toho nebylo málo, došlo opět na měření tlaku. Sestřička mi nasadila manžetu, pustila tlakoměr a odběhla k jiné pacientce. Po ukončení měřícího procesu stále ještě nebylo po sestře ani vidu ani slechu. Dodal jsem si odvahu a koukl se na display přístroje. Vzápětí jsem se roztřásl hrůzou. Tlakoměr totiž hlásal něco ve smyslu "Pacient není ve stavu slučitelném se životem". Navrátivší se sestra po shlédnutí naměřených údajů, jen zakroutila nevěřícně hlavou a změřila mi tlak znova. Hodnota 170 na 100 jí ani mě příliš neuspokojila. Byl jsem dotázán zda mi není špatně a netočí se mi hlava. Po negativní odpovědi jsem byl propuštěn do čekárny.

Trochu jsem se uklidnil a třetí měření, provedené právě v čekárně, už dopadlo dobře a naměřený tlak byl v normě. Sestra poznamenala cosi o strachu z ní. Možná trochu familiérní, ale jinak sympatická sestřička u mě opravdu výraznou trému nezpůsobuje. Tak jsem ji odvětil, že mám strach hlavně z toho, co mi naměří. Pro jistotu bych ji však pro příště požádal, zda by se nemohla vydávat, alespoň na chvíli, třeba za jeřábnici.

Při následovném čekání na druhou část vyšetření jsem byl spolusedícím pánem uklidněn, že mé problémy nejsou ojedinělé a že podobnými symptomy trpí i on.


Autor: Martin
Layout by iio based on layout rsBloger by pa3k © 2005
Vytvořeno prostřednictvím phpRS - GNU/GPL redakčního systému. 

WebZdarma.cz