Fotogalerie na rajce.net
Cuckari.rajce.net - to je adresa všech nových fotogalerií Čučkařů. Už se tam můžete podívat na plážák a Mikuláše 07 a nově na Vratimovský turnaj 16.2.2008 a ještě nověji na turnaj v Datyni 29.3. 2008 a zatím nejnověji na výlet na Velký Rozsutec 8.5. 2008 a vůbec nejnověji fotky Z přechodu Jeseníků 2008 a dvakrát vůbec nejnověji Mikulášský večírek 2008 a novější než nověji Valentýnský turnaj ve Vratimově 2009. NOVĚJI NEŽ NOVÝ OLDŘICH TEDY NEJNOVĚJI PŘIDÁN JARNÍ TURNAJ V DATYNI 2009, Einiho fotky ještě doplním. Naposledy přidány fotky z Ruska
  Docházka
Sejdemse.net
  Z pod Martinova čepce

Něco málo nových limericků !

Mladá slečna ze Zvolena,
je moc krásně zaoblena,
když se houpe v rytmu diska,
až nad Tatrou se zablýska,
chlapy sráží na kolena.

Na hornickém učilišti,
poděkoval učeň klíšti,
Klíště řeklo za málo,
když se na něj přisálo.
Předvídajíc věci příští.

Na chemické škole
vytvořen byl Golem,
oxidační reakcí,
student si ho nechat smí,
náhodou šel kolem.

Ve zdravotním institutu,
žilo sedm liliputů,
chovali je na pokusy,
někdo to prý dělat musí,
expirační měli lhůtu.

A na závěr pár zlých slovíček z Pražské kavárny jejichž jsem přespolním členem :-)

V prognostickém ústavu,
spadl Miloš na hlavu,
trvalé má následky,
nepíšou to do Četky,
na šikmo má postavu.

Loňské téma Kapr letos před Vánoci vystřídalo téma Sob

Sobí divadlo


Copak sněžní sobi,
po večerech robi?
Okusují lišejníky,
jelenicí leští kliky.

Takhle tráví nudné chvilky.

Dofukují skrz ventilky,
svoje kola "Sobi".*

Jednou v dlouhé vánici
trklo jednu samici
a tak bystrá sobí roba,
přemluvila vůdce soba.

Co sobici napadlo?
Založí si divadlo!.
Postaví ho ze sušených bobků.
Napadlo tu chytrou robku.

A na jaro až sníh roztaje,
přistaví si foyer (foaje).

I když za polárním kruhem
tma je jako v hrobě,
na základním bobku skví se
"Věnuje sob sobě!"

* kolo značky Sobi 20
  Vyhledávání

Vyhledat text

Různé

Těžké časy vojančení, ty člověka jistě změní 4.díl

Vydno dne 04. 06. 2016 (682 peten)
Jak jsme sloužili za Havla

Protože jsou už mé vzpomínky, někdy i milosrdně, zamlžené, o většině dalších vojenských příhod se budu zmiňovat jen telegraficky. Ještě jsem nevykolíkoval prostor, kde jsme se při svých bujarých vycházkách pohybovali. Šlo o oblast Brdských lesů a vyhlášenou trampskou oblast kolem Zadní a Hlásné Třebáně o kterých se zmiňuje ve své písničce i Ivan Mládek. Nejbližší hospodou kde se chodilo i bez povolené vycházky byly Drahlovice, kde Gambáč, Matjesy, sekaná či utopenci vždy přišli k chuti. Někdy jsme se vydávali i dále. Tuším že ve vesnici Halouny byla v nevzhledné budově připomínající neomítnutou stodolu, krásná hospoda a na čepu světe div se Radegast!

V inkriminovaném restauračním zařízení jsem si také párkrát s místními trampy, zazpívali písničky z "trampského pravěku", které vznikly ještě před nástupem Nedvědů a Wabiho Ryvoly. Halounská nálevna byla proslulá také výskytem významné vojenské matrace Zdeňky. O níž všichni co měli tu čest tvrdili, že je tak krásnáá, ale tak tlustáá. Někteří spolubojovníci navštěvovali i diskotéku v Osově, tady však často jezdila na kontroly vojenská policie a bez řádně potvrzené vycházky jste měli problém.

Vrátil bych se však ještě k hospodě v Halounech. Jednou se takhle naše partička vracela k večeru zpátky do kasáren. Jdeme si tak po polní cestě a co naše oči nevidí, ve škarpě u cesty leží plná láhev griotky. Vezmeme ji pod paží a vzápětí uvidíme v dáli vatru. V kalendáří bylo právě 30. dubna a místní mládež slavila pálení čarodějnic. Přijdeme blíže a ptáme se, zdali bychom se s nimi mohli poveselit. Místní velitel naznačil cosi o láhvi jako zápisném. Není problém řekli jsme a vytáhli láhev griotky. Přisedli jsme k ohni a museli slíbit, že nebudeme obtěžovat domorodá děvčata. Podružili jsme se tedy s místními Brďany a nakonec u ohně i strávili noc. Jeden kamarád tak šikovně, že usnul v šípkovém keři.

Z vojenských cvičení mi v paměti nejvíce utkvěla ta chemická. Trénovali jsme chemické poplachy ať už interně, ale i mimo kasárna. Ty připravoval známý "chemický Ali" podplukovník Vopička ze Slaného. U tohoto vysokého důstojníka, bylo alespoň patrné, když nám s nadšením pomocí dýmovnic zakuřoval terén, že je mu práce koníčkem! Bral své poslání tak důkladně, že byl zbytek poslání vojenského cvičení zhatěn. Třeba eskortě se v hustém dýmu její zajatci zcela ztratili a pak už nebylo patrné kdo koho vede.

Zábavná byla také zkouška plynovým masek v opravdovém dusivém plynu. Vesměs jsme strčili hlavu do plynové komory a za peskování přítomných důstojníků, jsme ji s divokým kuckáním zase rychle vystrčili. Jednomu skinheadovi s velkýma ušima utáhl velitel popruhy masky tak důkladně, že se nebohý kalíšník sice nezakuckal, ale nešla mu ani zaboha sundat. Nakonec pomohl až ostrá kudla, kterou nebožákovi popruhy odřezali.

Zajímavé bylo také cvičení v pláštěnkách. Na povel chemické nebezpečí jste si měli již s nasazenou maskou v pláštěnce přidřepnout a na povel chemický poplach i protáhnout ruce a nasadit ji na hlavu. Sranda byla, když se vám vzápětí rozhostila před očima tma, protože jste ji měli naopak a otvor pro hlavu na temeni. Což se mi také párkrát stalo.

Pokračování příště...

Lokalizace bývalého vojenského prostoru Klondajk

Po letech jsem v rámci dovolené v Čechách Klondajk opět navštívil. Pro zajímavost přikládám mapu.

Autor: Martin
Layout by iio based on layout rsBloger by pa3k © 2005
Vytvoeno prostednictvm phpRS - GNU/GPL redaknho systmu. 

WebZdarma.cz