Fotogalerie na rajce.net
Cuckari.rajce.net - to je adresa všech nových fotogalerií Čučkařů. Už se tam můžete podívat na plážák a Mikuláše 07 a nově na Vratimovský turnaj 16.2.2008 a ještě nověji na turnaj v Datyni 29.3. 2008 a zatím nejnověji na výlet na Velký Rozsutec 8.5. 2008 a vůbec nejnověji fotky Z přechodu Jeseníků 2008 a dvakrát vůbec nejnověji Mikulášský večírek 2008 a novější než nověji Valentýnský turnaj ve Vratimově 2009. NOVĚJI NEŽ NOVÝ OLDŘICH TEDY NEJNOVĚJI PŘIDÁN JARNÍ TURNAJ V DATYNI 2009, Einiho fotky ještě doplním. Naposledy přidány fotky z Ruska
  Docházka
Sejdemse.net
  Z pod Martinova čepce

Něco málo nových limericků !

Mladá slečna ze Zvolena,
je moc krásně zaoblena,
když se houpe v rytmu diska,
až nad Tatrou se zablýska,
chlapy sráží na kolena.

Na hornickém učilišti,
poděkoval učeň klíšti,
Klíště řeklo za málo,
když se na něj přisálo.
Předvídajíc věci příští.

Na chemické škole
vytvořen byl Golem,
oxidační reakcí,
student si ho nechat smí,
náhodou šel kolem.

Ve zdravotním institutu,
žilo sedm liliputů,
chovali je na pokusy,
někdo to prý dělat musí,
expirační měli lhůtu.

A na závěr pár zlých slovíček z Pražské kavárny jejichž jsem přespolním členem :-)

V prognostickém ústavu,
spadl Miloš na hlavu,
trvalé má následky,
nepíšou to do Četky,
na šikmo má postavu.

Loňské téma Kapr letos před Vánoci vystřídalo téma Sob

Sobí divadlo


Copak sněžní sobi,
po večerech robi?
Okusují lišejníky,
jelenicí leští kliky.

Takhle tráví nudné chvilky.

Dofukují skrz ventilky,
svoje kola "Sobi".*

Jednou v dlouhé vánici
trklo jednu samici
a tak bystrá sobí roba,
přemluvila vůdce soba.

Co sobici napadlo?
Založí si divadlo!.
Postaví ho ze sušených bobků.
Napadlo tu chytrou robku.

A na jaro až sníh roztaje,
přistaví si foyer (foaje).

I když za polárním kruhem
tma je jako v hrobě,
na základním bobku skví se
"Věnuje sob sobě!"

* kolo značky Sobi 20
  Vyhledávání

Vyhledat text

Různé

Anglické listy díl první

Vydno dne 27. 08. 2017 (808 peten)
Kontrolní otázka od kterého klasika jsem si vypůjčil název mého psaní na pokračování?

Kolik řečí umíš, tolikrát si člověkem. Od doby kdy došlo pod Babylonskou věží ke zmatení jazyků už uplynulo pěkných pár roků a já pořád ne a ne se řádně naučit alespoň ten jediný cizí a to jazyk anglický.

Angličtina je pro mě od nepaměti jazykem frajerským a dobře znějícím. Anglicky mluví mí oblíbení hollywoodští herci/herečky a populární zpěváci/zpěvačky. Angličtina je prostě COOL!

Na rozdíl od některých jiných jazyků. Kupříkladu o takovou němčinu bych nikdy ani prstíčkem nezavadil. Vždy když si vzpomenu na tento nesympatický jazyk, naskočí mi scéna ze slavného Sequensova filmu "Atentát". V inkriminované scéně dobývají náckové kostel Sv. Cyrila a Metoděje, kde se skrývají parašutisté z výsadku Anthropoid po atentátu na Heydricha. A jeden z Němců hovoří do megafonu lámanou češtinou "Vstejte se, nic se vam néstané". Brr, Jak říkám němčinu nebrat.

Anglicky jsem se učil už na střední škole a i posledních cirka 15 let docházel nepravidelně do různých jazykových kurzů. Bohužel mě, vždy na jaro začala má touha navštěvovat tato zařízení opouštět, až mě tak kolem dubna obvykle opustila natrvalo.

Za posledních pár let výuky však u sebe pozoruji, i díky výbornému lektorovi Rogerovi a samozřejmě i jeho předchůdci Tomášovi, slušné pokroky a tak jsem se letos v srpnu rozhodl udělat další krok. Důležitou motivací bylo i to, že mě začala angličtina opravdu bavit a její výuka se pro mě stala koníčkem. Začátkem srpna jsem tedy odjel na jazykový kurz přímo do kolébky anglického jazyka Velké Británie. Protože se mi nechce pobyt popisovat nějak do detailů a chronologicky, zaměřím se pouze, na nezřídka humorné zážitky z mého pobytu ve Spojeném království. Neříkám, že se ze mě stal nějaký rodilý mluvčí, ale pobyt jsem si užil náramně a certifikát z Devon School of Paignton jazykové úrovně B1 dokazuje, že jsem snad na dobré cestě.

Kde začít? Jestli patříte mezi tu hrstku mých přátel a známých, kterým jsem své zážitky ještě nepředal v ústním podání, pohodlně se usaďte, uvařte si čaj z mlékem či bez. Začnu historkou o Mohamedovi studentovi z Kataru.

Svůj studijní týden jsem strávil v domě úžasné a okouzlující starší paní Marilyn. Při mém příjezdu mě sice málem zapomněla vyzvednout na místním autobusovém nádraží, ale když jsem poprvé uviděl její okouzlující úsměv, v mžiku jsem ji hned odpustil a na nepříjemný zážitek zapomněl.

Ale zpátky k osazenstvu hostitelského domu paní Marilyn. Bydlelo nás pod jednou střechou spolu s paní domu a jejím synem sedm. Kromě mě, ještě Doris (učitelka ze Švýcarska), Adrianna (Ukrajinka vyučující historii umění na univerzitě v Bamberku) a dva mladí studenti z Kataru Mohamed a Abdallah.

Jak jsem se dozvěděl studijní jazykové pobyty pro katarské studenty hradí vláda. Arabští studenti už asi pobývali v UK nějaký pátek a stýskalo se jim po domově a tak každé odpoledne po škole cestovali taxíkem do Londýna za rodinou. Zlí jazykové tvrdí, že tam jezdili připravovat teroristické útoky, ale zůstaňme radši u varianty s rodinou. Abdallah alespoň do školy docházel, spíše tam pospával, ale chodil.

Ovšem Mohamed... Hned druhé ráno v Paigntonu jsem s holkami posnídal, trochu jsme "pospíkovali" a chystali se pomalu do školy. Ta začínala v 9:00 a z domu paní Marilyn to do ní bylo přibližně deset minut chůze. Na hodinách bylo asi 8:30, když se paní Marilyn dobelhala do patra kde měl Mohamed pokoj a spustila. "Wake up Mohamed (Vstávej Mohamede)" "You must to go to school (Musíš do školy)" V pokoji bylo ticho, paní Marilyn to ještě zkusila otázkou "Are you going to school Mohamed? (Jdeš do školy Mohamede?)" z pokoje se ozvalo nevrlé a důrazné "Noo!" Paní Marilyn se jen usmála a nechala marné snahy. Vše ohlásila ve škole a ta to snad řešila až s Katarskou ambasádou. A já jsem Mohameda až do konce pobytu nespatřil.

"Když nechce Mohamed do školy, musí přijít škola za Mohamedem"

cit. Petr Hanák můj bratrdům paní Marilynzleva Adrianna, Doris, Já a paní Marilyn
В нашей стране большой популярностью пользуються рецепты из боярышника Боярышник распространён преимущественно в умеренных районах северного полушария в пределах между 30° и 60° с. ш., главным образом в Северной Америке, а также Евразии. В природе боярышники встречаются обычно одиночно или группами в зарослях кустарников, по опушкам, на вырубках и полянах, на осыпях, реже они растут в негустых лесах и вовсе не встречаются под густым древесным пологом. Распространены от уровня моря до верхнего предела лесной растительности в горах, в самых различных условиях рельефа и на разных грунтах. К почве не требовательны, но лучше развиваются на глубоких, среднеувлажнённых, хорошо дренированных плодородных тяжёлых почвах; положительно реагируют на присутствие извести в почве. В культуре неприхотливы, в подавляющем большинстве зимостойки, светолюбивы. Не требуют специального ухода, кроме периодической подрезки и вырезки сухих ветвей; при пересадке, которую боярышники в молодом возрасте переносят легко, необходима сильная подрезка; возможна пересадка боярышников и летом, в олиственном состоянии.

Autor: Martin
Layout by iio based on layout rsBloger by pa3k © 2005
Vytvoeno prostednictvm phpRS - GNU/GPL redaknho systmu. 

WebZdarma.cz